Bir adamın küçük telefonu geri getirme arayışı – Teknolojik Haberler


2017 yılında, akıllı telefon ekran boyutlarının beş ila altı inç arasında tatlı bir noktaya yerleştiğini belirtmiştik. Geriye dönüp bakıldığında, bu iyi bir temenni olabilirdi. Kısa bir soluklanma bir yana, görünen o ki, telefonlar, devam eden bir spesifikasyon savaşı ve Samsung gibi panel üreticileri tarafından yönlendirilmeye devam etti.

Heck, Steve Jobs bile ünlü bir şekilde tekneyi kaçırdı ilan ettiğinde 3.5 inç, bir düzine yıl önce platonik bir idealdi. Samsung tarafından üretilen dört ila beş inçlik hakkında “Bunun etrafından dolaşamazsınız” dedi, “bunu kimse satın almayacak.”

Şimdi, karşılaştırma tamamen elma ile elma değildir. Birincisi, donanım üreticileri aradan geçen on yılda telefonu ekran çevresinde küçültme konusunda çok daha iyi hale geldi. Yani 2010’daki beş inçlik bir telefon, 2022 versiyonundan çok farklı bir canavar. Öyle olsa bile, büyük telefonlar büyüktür. Aslında o kadar büyükler ki, ekranı ikiye katlamak tek mantıklı çıkış rampası gibi görünüyor.

Neresi, Eric Migicovsky harikalar yaratıyor, tüm küçük telefonlar gitti mi? Pebble ve Beeper’ın (aynı zamanda bir Y Combinator ortağı olarak da hizmet veren) arkasındaki adam, her şeyi kendi (kendini büyük olarak nitelendiren) elleriyle konuşuyor. Ya da, belki daha doğrusu, başka bir donanım girişimi başlatmak gibi o meşhur zor işi yapmak zorunda kalmayacağını umarak, onu birinin yönüne doğru dürtüyor.

Birinci sınıf, altı inçten küçük bir Android telefon hayalinin ölmekte olduğunu veya öldüğünü belirten Migicovsky, Küçük Android Telefon. “Umudum, topluluktan destek toplayıp Google’ı (ideal olarak) veya başka bir Android üreticisini bu telefonu yapmaya ikna edebilmemizdir” diye yazıyor sitede. Şirket, bize Pixel 6’yı veren donanım yeniden yapılandırmasıyla özellikle daha küçük telefonları terk ettiğinden, Google burada devrilme noktası olabilir.

Teknolojik Haberler’a gönderdiği bir e-postada, donanım şirketleriyle zaten görüştüğünü ve her şeyi kendi istediği gibi görmelerini sağlamak umuduyla siteyi/dilekçeyi başlattığını belirtti. “Meşgulüm ve Beeper’ı çalıştırmaktan mutluyum. Amacım başka birini teşvik etmek [to] bir tane yap.”

Dilekçede, daha basit, daha küçük ve daha güvenli bir zamana geri dönmede itici faktörler olarak aşağıdaki mermiler gösteriliyor:

  • cebe çok yakışıyor
  • çok daha hafif
  • Düşmeden tek elle kullanımı kolaydır
  • Bisiklet sürerken cebimden düşmeyecek

Şu anda 20.000 civarında olan Migicovsky, 50.000’in bir imalatçıyı küçük çaplı işler yapmaya ikna etmek için en uygun nokta olduğuna inanıyor. “Peçetenin arkasındaki matematik, ama doğru geliyor” diyor. “Muhtemelen ~ 10 milyon dolar [non-recurring engineering]50K birimlerin iyi bir kar elde ettiği anlamına gelir [an] 800 dolar satış fiyatı.”

Sonunda, akıllı telefonun çoğalmasının ve artan rekabetin neden homojenlikle sonuçlandığını merak ediyor. Kesinlikle denememek için değil. Palm Phone’dan bahsettiğimde, “Denemelerine bayılıyorum! Ayrıca Light Phone 2 gerçekten ilginç ama birincil telefonlar kadar harika değil.” En azından iyi bir kameraya ihtiyacı olduğunu da ekliyor. Bu kesinlikle bu günlerde istemek için çok fazla görünmüyor.

Yeni bir telefon şirketi kurmak imkansız değil. Hiçbir Şey ve OSOM’un çabalarını yakından takip ediyoruz. Ancak, tamamen pazarın potansiyel olarak niş bir köşesine dayanarak, 2022’de bunu yapmanın sağlamlığı kesinlikle sorgulanıyor. Migicovsky, sitesinde bunu başka birinin yapmasını tercih ettiğini açıkça belirtiyor.

“Başka kimse yapmazsa, sanırım bunu kendim yapmak zorunda kalacağım,” diye yazıyor, “ama gerçekten, gerçekten buna gelmesini istemiyorum.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/one-mans-quest-to-bring-back-the-small-phone/

Yorum yapın