Binlerce İngiliz işçi için dört günlük çalışma haftası pilot uygulaması başladı


İngiltere’de binlerce çalışan, Pazartesi günü maaşlarında herhangi bir azalma olmaksızın dört günlük bir hafta pilot uygulamasına başladı.

bu pilot projeBugüne kadar türünün en büyük denemesi olan , bir araba parçası perakendecisinden bir animasyon stüdyosuna, pazarlama ajansına ve balık ve yonga dükkanına kadar 70 şirkette 3.300 işçiyi içeriyor.

%100 verimlilik beklentisiyle çalışılan zamanın %80’i için %100 ödeme anlamına gelen “100-80-100” ilkesine dayanmaktadır.

Joe O Connor, “Pandemiden çıktıkça, giderek daha fazla şirket, rekabet için yeni sınırın yaşam kalitesi olduğunu ve daha az saat, çıktı odaklı çalışmanın onlara rekabet avantajı sağlama aracı olduğunu kabul ediyor” dedi. , CEO’su 4 Günlük Hafta Küreselkar amacı gütmeyen bir kuruluş.

“‘Büyük İstifa’nın etkisi, artık çok çeşitli sektörlerden çalışanların daha kısa ve daha akıllı çalışarak daha iyi sonuçlar üretebileceğini kanıtlıyor.”

Altı aylık deneme, düşünce kuruluşu Autonomy ve Cambridge Üniversitesi, Boston Koleji ve Oxford Üniversitesi’ndeki araştırmacıların yanı sıra 4 Day Week Global tarafından koordine ediliyor. Bu yılın başlarında Amerika’da 40 şirketin dahil olduğu benzer bir planın başlangıcını takip ediyor. Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da da pilotları var.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3662786/four-day-workweek-pilot-kicks-off-for-thousands-of-uk-workers.html#tk.rss_all

Yorum yapın