Binance ve WazirX, satın alma duyurusundan iki yıl sonra sahiplik konusunda anlaşamıyor – Teknolojik Haberler


Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Cuma günü yaptığı açıklamada, Hintli firma da dahil olmak üzere sektör oyuncularını şaşırtan bir hareketle iki buçuk yıl önce satın almayı açıklamasına rağmen Hindistan merkezli WazirX platformuna sahip olmadığını söyledi.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada şunları söyledi: tweet dizisi şirketin “son birkaç yıldır anlaşmayı sonuçlandırmaya çalıştığını”, ancak ayrıntı vermeyi reddettiği “birkaç konuyu” öne sürerek işlemi henüz tamamlamadığını söyledi.

Binance, 2019 yılının sonlarında WazirX’i satın aldığını duyurdu. bir blog yazısı. Zhao ve WazirX kurucularının bir resmini taşıyan resmi blog yazısı, Binance yöneticisinin anlaşma konusundaki coşkusunu da içeriyordu.

2019 yazısında, “WazirX’in satın alınması, Hint halkına olan bağlılığımızı ve bağlılığımızı gösteriyor ve Hindistan’daki blok zinciri ekosistemini güçlendiriyor ve ayrıca para özgürlüğüne ulaşmada ileriye doğru bir adım daha atıyor” dedi.

WazirX ayrıca “Binance tarafından başarıyla satın alındı” ayrı bir blog yazısında.

Zhao’dan geçen yıl Binance’e ait olduğu açıklanan WazirX hakkında bir haber paylaşan bir tweet.

Zhao Cuma günü yaptığı açıklamada, Binance’in WazirX’i işleten ve orijinal kurucular tarafından kurulan “Zanmai Labs’ta herhangi bir hisseye sahip olmadığını” söyledi.

“21 Kasım 2019’da Binance, WazirX’i ‘edindiği’ bir blog yazısı yayınladı. Bu işlem hiçbir zaman tamamlanmadı. Binance, WazirX’i işleten varlık olan Zanmai Labs’ın hiçbir zaman hissesine sahip olmadı” diye yazdı.

“Binance, teknoloji çözümü olarak yalnızca WazirX için cüzdan hizmetleri sağlıyor. Ağ ücretlerinden tasarruf etmek için zincir dışı tx kullanarak entegrasyon da vardır. WazirX, kullanıcı kaydı, KYC, alım satım ve para çekme işlemlerini başlatma dahil olmak üzere WazirX borsasının diğer tüm yönlerinden sorumludur” diye ekledi.

Açıklama, Hindistan’ın İcra Müdürlüğü’nün, döviz kuralının ihlal edildiğinden şüphelenilerek WazirX’in 8 milyon doların üzerindeki varlıklarını dondurmasının ardından geldi.

“WazirX’in işleyişi ve platformun Zanmai Labs tarafından nasıl yönetildiğiyle ilgili son iddialar Binance için derin endişe kaynağı. Binance, dünyanın her yerindeki kanun uygulayıcı kurumlarla işbirliği yapmaktadır. ED ile mümkün olan her şekilde çalışmaktan mutluluk duyarız,” diye ekledi Zhao.

Hindistan kara para aklamayla mücadele ajansı Cuma günü yaptığı açıklamada, Binance’in resmi yasal uyumluluk e-posta adresine gönderilen sorgulara nadiren yanıt verdiğini söyledi.

WazirX, işlem hacmine göre Hindistan’daki en büyük kripto borsasıdır. Şirket, geçen yılın sonlarında yaptığı açıklamada, yıllık işlem hacminin 2021’de 43 milyar doları aştığını ve “2020’ye göre yüzde 1.735’lik bir büyüme” olduğunu söyledi. Platform ayrıca teknolojisini diğer birkaç Hint borsasına da sağlıyor.

22.58 IST’de güncellendi: WazirX’in kurucu ortağı Nischal Shetty, Zhao’nun iddialarına itiraz etti ve Binance’in WazirX’i gerçekten satın aldığını iddia etti. Bir dizi tweet’te şunları söyledi:

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/06/binance-says-it-doesnt-own-indian-exchange-wazirx-years-after-acquisition-announcement/

Yorum yapın