Binance, müşteri fonlarını yanlışlıkla Binance tarafından verilen tokenler için teminatla karıştırdığını söyledi


Bloomberg’e göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Holdings Ltd., müşteri fonlarını yanlışlıkla B-Token olarak bilinen Binance sabitlenmiş tokenleri için teminat tutan aynı cüzdanda sakladığını kabul etti. Salı günü rapor.

İlgili makaleye bakın: Binance’in BUSD-sabit stabilcoin’i her zaman tam olarak teminat altına alınmadı: rapor

Hızlı gerçekler

  • Rapora göre Binance, varlıkları ilgili cüzdanlarına aktarma sürecini başlattığını söyledi.
  • Pazartesi günü, Binance bir rezerv kanıtı tamamı “Binance 8” adlı bir cüzdanda tutulan 94 B-Token karşılığında.
  • Bu cüzdan, cüzdanda ek varlıkların tutulduğunu gösteren toplam B-Token sayısını teminat altına almak için gerekenden önemli ölçüde daha fazla fon içeriyordu.
  • Binance, Bloomberg’e yaptığı bir e-posta açıklamasında, “Teminat varlıkları daha önce bu cüzdana yanlışlıkla taşınmış ve B-Token Teminat Kanıtı sayfasında buna göre referans verilmişti” dedi. “Binance bu hatanın farkında ve bu varlıkları özel teminat cüzdanlarına aktarma sürecinde.”
  • Bu ayın başlarında, Binance’in BNB Smart Chain tabanlı BUSD stablecoin’inin en az üç kez 1 milyar ABD dolarına kadar eksik teminatlandırıldığı bildirildi. Binance’e sabitlenmiş BUSD olarak da bilinen token, Ethereum blok zincirinde çalışan başka bir BUSD sürümünün rezervleri aracılığıyla 1 ABD Doları tutarında sabit bir değeri korumak üzere tasarlanmıştır.
  • Binance o zamandan beri güncellenmiş rehberlik yayınladı belirteçlerinin desteğini nasıl ele aldığına ilişkin. Ancak, müşteri fonlarının diğer teminatlarla karıştırıldığına dair rapor, şirketin bu kılavuzu takip etmediğini gösteriyor.
  • Utanç verici hata, başarısız olan FTX kripto borsasının müşteri fonlarını “birlikte karıştırmak” ve parayı müşteri varlıklarını korumak için kendi kurallarını ihlal ederek ticaret için kullanmakla suçlanmasının ardından geliyor.
  • Binance Eylül ayında, şirketin “kullanıcılar için likiditeyi ve sermaye verimliliğini artıracağını” söylediği bir hareketle, müşterilerin elindeki üç stablecoin, USDC, Pax Dollar (USDP) ve True USD (TUSD)’yi BUSD’ye dönüştürmek için tartışmalı bir karar aldı.

İlgili makaleye bakın: Binance stablecoin dönüşümü tartışmalı, ancak kullanıcılar için ne anlama geliyor?Kaynak : https://forkast.news/headlines/binance-mixed-customer-funds-collateral/

Yorum yapın