Binance, eski ABD senatörü Max Baucus’u küresel danışma kurulu başkanlığına atadı


Binance, eski bir ABD senatörü ve Çin büyükelçisi olan Max Baucus’u, düzenleyici, politik ve sosyal konularda dünyanın en büyük kripto para borsasına tavsiyelerde bulunmak üzere yeni küresel danışma kuruluna başkanlık etmesi için görevlendirdi.

İlgili makaleye bakın: Binance stabilcoin dönüşümü tartışmalı, ancak kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Hızlı gerçekler

  • Binance Perşembe günü söyledi Kısa süre önce Paris’te toplanan kurulun, “şirketin blockchain teknolojisinin sürdürülebilir gelişimini destekleme çabalarında büyük bir adımı” temsil ettiği ifade edildi.
  • Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, “Son beş yıldır Binance, heyecan verici yeni kripto, blok zinciri ve Web 3.0 dünyasına öncülük etmede ön saflarda yer aldı” dedi. “O zaman, kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı karmaşık sorunları ele aldık.”
  • Kurulun üyeleri arasında Kore Başkanlık Komitesi danışmanı Hyung-Rin Bang; yatırım firması Cathay Capital’in yönetici ortağı ve Fransa başbakanının eski ekonomik danışmanı Bruno Bezard; Henrique de Campos Meirelles, eski ekonomi bakanı ve Brezilya merkez bankasının eski başkanı.
  • Ağustos ayında Zhao, borsanın uyum çabalarına 1 milyar ABD dolarından fazla harcadığını söyledi.
  • Binance, Fransa’da kripto ile ilgili hizmetler sunmak için düzenleyici onay aldı, İtalyaİspanya, Dubai, Abu Dabi ve Bahreyn.

İlgili makaleye bakın: Binance, ABD kara para aklama soruşturma raporunun ardından düzenleyicilerle uyumlu olduğunu söylediKaynak : https://forkast.news/headlines/binance-taps-ex-u-s-senator-max-baucus-to-chair-global-advisory-board/

Yorum yapın