Binance CZ, FTX sorunları hakkında daha önce tweet atması gerektiğini söyledi


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Global Inc.’in CEO’su Changpeng Zhao, Bahamalar merkezli kripto para borsası FTX’in çöküşüne katkıda bulunan bir tweet’i daha önce göndermediği için pişmanlık duyduğunu söyledi. Perşembe günü Bloomberg TV.

İlgili makaleye bakın: Binance CEO’su, CZ ve SBF tweet alışverişinin ‘kavga’ olmadığını iddia ediyor

Hızlı gerçekler

  • “Aslında FTX durumunu düşünüyorum ve bu kadar geç tweet attığım için kendimi suçluyorum. Bir endüstri olarak, bazı şeyleri sorgulamaya başlamadan önce FTX’in fazla büyümesine izin verdik,” dedi Zhao.
  • 8 Kasım’da Zhao, Twitter üzerinden Binance’in FTX’in yerel token’ı olan tüm FTT token’larını “son ifşaatlar” nedeniyle defterlerinde keseceğini duyurdu ve FTT’de bir hücum başlattı. Bahsettiği ifşaatlar, kripto medya kuruluşu CoinDesk tarafından hazırlanan ve FTX’in kripto ticareti aracı kurumu Alameda Research’ün likidite sorunları yaşamış olabileceğini öne süren bir rapordan geliyordu.
  • Zhao’nun tweet’i raporun yayınlanmasını takip ederken, dünkü yorumları durumu önceden anlamış olabileceğini düşündürüyor.
  • Zhao’nun yorumları, Zhao’nun kendisi de dahil olmak üzere endüstrinin operasyonlarının şeffaflığını artırma taahhütlerini takip ediyor. Perşembe tweet attı: “Kripto endüstrisi, geleneksel finans endüstrilerinden daha şeffaf olacak.”
  • CEO ayrıca, kripto ticaret şirketi Genesis Global Trading’in de yakında iflas başvurusunda bulunma riskini artırdığına dair endişeler nedeniyle FTX’ten “biraz bulaşma” görmeyi beklediğini söyledi. “Ne zaman büyük bir oyuncu, özellikle bir ticaret platformu çökerse, platformda parası olan başka birçok kişi veya kurum var” dedi.
  • Zhao ayrıca, Binance’in muhtemelen FTX’ten sıkıntılı varlıkları satın almak için yaklaşık 1 milyar ABD doları ayırdığını, ancak teklif vermeden önce gerekli tüm soruşturmaların tamamlanmasını ve bunların tasfiye mahkemesi aracılığıyla kullanılabilir hale gelmesini bekleyeceğini söyledi.

İlgili makaleye bakın: Genesis kripto komisyoncusu para çekme işlemlerini dondurur; Winklevoss’un Gemini ve Güney Kore’nin GOPAX borsaları etkilendi

Kaynak : https://forkast.news/headlines/binance-ceo-changpeng-zhoa-ftx-earlier/

Yorum yapın