Bill Gates TC Sessions’a geliyor: İklim – Teknolojik Haberler


Bill Gates geçen yıl serbest bırakıldı “İklim Felaketinden Nasıl Kaçınılır?” Son derece ağır bir konu hakkında şaşırtıcı derecede havadar bir okuma. Kitap, mevcut teknolojileri ve sera gazı emisyonlarını sıfıra indirebilecek gelecekteki atılımları araştıran bir tür manifestodur.

Gates, “Şu anda ihtiyacımız olan şey, tüm bu ivmeyi büyük hedeflerimize ulaşmak için pratik adımlara dönüştüren bir plan” diye yazıyor.

Teknolojik Haberler’ın ilk TC Oturumları: İklim etkinliğini planlama sürecine başlarken, etkinlik için rüya konuşmacılarının kısa bir listesini bir araya getirdik. En başından beri, Gates’in adı en üstte yer aldı. Bugün, Microsoft’un kurucusu Bill ve Melinda Gates Foundation, Breakthrough Energy, TerraPower ve Cascade Investment’ın (diğerlerinin yanı sıra) 14 Haziran’da UC Berkeley’deki açılış etkinliğimizde sahnede bize katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Kişisel bilgisayarın yaratılmasında ve müteakip hayırsever çalışmalarında itici bir güç olarak bilinen Gates, iklim acil durumunu son yıllarda çalışmalarının ana odak noktası haline getirdi. 2015 yılında, dünyanın 2050 yılına kadar net sıfır emisyon elde etmesini sağlamaya adanmış bir fon duyurdu ve aynı yıl, bu hedefe ulaşmayı taahhüt eden bir yatırım araçları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayırsever programlar ağı olan Breakthrough Energy’yi kurdu.

Breakthrough Energy, iklim teknolojisi yeniliklerini hızlandırmak amacıyla A listesindeki yatırımcıları bir araya getirdi. Şirket, bu hedeflere ulaşmak için girişim yatırımlarına, bilimsel ve enerji çözümlerine ve küresel hükümetlerle birlikte çalışmaya odaklanmaktadır. Yeni kitabında ortaya koyduğu üç noktalı vizyonu gerçekleştirme girişimi:

  1. Bir iklim felaketinden kaçınmak için sıfır sera gazı emisyonuna ulaşmalıyız.
  2. Güneş ve rüzgar gibi halihazırda sahip olduğumuz araçları daha hızlı ve daha akıllı şekilde devreye almamız gerekiyor.
  3. Ve bizi yolun geri kalanına götürebilecek çığır açan teknolojiler yaratmalı ve yaymalıyız.

Gates, bu vizyonu ve gezegenin karşı karşıya olduğu korkunç -ama umutsuz olmayan- durumu çözmek için gerekli teknolojileri tartışmak için bize katılacak.

TC Oturumları: İklim 2022, 14 Haziran’da Kaliforniya, Berkeley’deki UC Berkeley’deki Zellerbach Hall’da 16 Haziran’da çevrimiçi bir etkinlikle gerçekleşecek. İklim teknolojisinin önde gelen yenilikçileriyle tanışma, bağlantı kurma ve onlarla işbirliği yapma şansını kaçırmayın. Biletinizi bugün satın alın ve fiyatlar kapıda yükselmeden önce 200$ tasarruf edin.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/bill-gates-is-coming-to-tc-sessions-climate/

Yorum yapın