Bill Gates, hangi iklim teknolojilerine fon sağlamak istediği konusunda rehberlik sunuyor – Teknolojik Haberler


Bill Gates katıldı Teknolojik Haberler Sessions: İklim 2022’de bizi geçen hafta, iklim değişikliğini etkin bir şekilde ele almak için gereken yatırım projeleri ve teknolojik atılımlar açısından önceliklerini tartışacağız. Gates, 2021 kitabı “Bir İklim Felaketinden Nasıl Kaçınılır” adlı kitabını yazıp yayınladığı bağlamla karşılaştırıldığında, bulunduğumuz noktanın güncellenmiş bir resmini sağladı.

Gates, devam eden COVID-19 pandemisi olan başka bir küresel tehditle karşı karşıya kalan dünyanın göreceli performans ölçütleri hakkında düşüncelerini aktararak başladı:

Peki, pandemi — bu çok kolay. Bir şeylerin pandemi haline gelmesini durdurmak, iklim değişikliğini çözmekten 1000 kat daha kolay. Ve ölümlerin %10’undan daha azına sahip olan bazı ülkeler var, diyelim ki ABD Evet, bu yüzden ABD’nin en iyisini yapması bekleniyordu ve biz korkunç bir iş çıkardık. İnsanlara erken teşhis koymadık… İlk 100 günde yaygınlaşmasına izin verirdik. Avustralya, Yeni Zelanda, Tayvan gibi insanlar, halk sağlığı sistemlerine çok, çok daha az para harcamalarına rağmen bir grup örnek harekete geçti.

Pandeminin iklim değişikliğinden çok daha “kolay” bir meydan okuma olarak çerçevelenmesi, şansımız konusunda bir dereceye kadar karamsarlığa işaret ediyor gibi görünüyor, ancak Gates daha sonra, bir site toplantısına ev sahipliği yaptığından bu yana meydana gelen belirli alanlarda ilerlemeye dikkat çekti. Paris’te 2015 küresel iklim görüşmeleri. Bu, Gates tarafından, girişim iştiraki Breakthrough Energy Ventures aracılığıyla da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde iklim eylemini teşvik etmek için kurulan şemsiye kuruluş Breakthrough Energy’nin kurulmasına yol açtı:Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/bill-gates-offers-guidance-on-what-climate-technologies-hes-looking-to-fund/

Yorum yapın