Bigblue, D2C sipariş karşılama hizmeti için 15 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Fransız başlangıç Büyük mavi 15 milyon dolarlık A Serisi finansman turu topladı. Şirket, doğrudan tüketiciye (D2C) markalar için bir sipariş karşılama platformu işletiyor. Başka bir deyişle, bir D2C markası, ürün ve pazarlamaya odaklanabilmeleri için lojistikle ilgili her şeyi Bigblue’ya dış kaynak sağlayabilir.

Runa Capital, ‘ikincil lider yatırımcı’ olarak hareket eden LPV ile raundu yönetiyor. Mevcut yatırımcı Samaipata da bir kez daha katılıyor.

Başlangıç ​​şu anda üç ülkede faaliyet gösteriyor – Fransa, İspanya ve İngiltere 60.000 metrekareden fazla depolama alanını temsil eden beş farklı depo ile ortaklıklar imzaladı. Bigblue müşterileri, ürünlerini doğrudan bu depolara gönderebilir, böylece Bigblue’nun depoları tarafından depolanır ve yönetilir.

Bundan sonra, bir müşteri bir Bigblue müşterisinden bir şey sipariş ettiğinde, ürün Bigblue’nun taşıyıcı ağı kullanılarak son müşteriye gönderilir. Başlangıç, 20’den fazla farklı taşıyıcı ile entegrasyona sahiptir ve tüm Avrupa’ya ve hatta küresel olarak sevkiyat yapabilir, ancak diğer pazarlarda farklı D2C yerine getirme ortakları bulmak daha akıllıca bir hareket olabilir.

Bigblue, son müşteriler için deneyimi kişiselleştirmek için ambalajınızı özelleştirmenize ve pakete broşürler eklemenize olanak tanır. Ve yanlış bir şey varsa, müşteriler markalı bir iade portalında iade talebinde bulunmaya davet edilir. Mağaza kredisini ve geri ödemeleri destekler.

Kurucu ortak ve CEO Tim Dumain yaptığı açıklamada, “Bu yeni turla, Bigblue’nun büyüyen çevrimiçi tüccar tabanı için ölçeklendirme hizmeti tekliflerini, yakıt kiralama çabalarını destekleyeceğiz ve şirketi D2C yerine getirme alanında lider olarak konumlandırmaya devam edeceğiz” dedi. .

Sonuç oldukça basit. Bigblue, Amazon benzeri bir deneyim sunmak istiyor, ancak üçüncü taraf lojistik yığınıyla. Bigblue, Shopify, WooCommerce, PrestaShop, Wix, Magento gibi birçok farklı satış kanalının yanı sıra Cdiscount, Fnac ve evet, Amazon’daki çeşitli pazar yerleri ile entegre olur.

Bu, çeşitli pazar yerlerinde 1 günlük veya 2 günlük ücretsiz teslimat sözü verebileceğiniz anlamına gelir. Ve bu, bir çevrimiçi pazaryerinde bir ürün sayfasında ana satıcı olarak seçilmek söz konusu olduğunda çok önemlidir. Müşteriler ayrıca markalı takip e-postaları alırlar.

Başlangıç, aşağıdakiler gibi diğer D2C e-ticaret lojistik şirketleriyle rekabet ediyor: kübik, kovan ve huboo. Genel olarak, Bigblue 300 müşteri çekmeyi başardı. Gelecekten, şişelenmemiş ve Biz Neşeliyiz. Şirket bu yıl 4 milyon koli sevk etmeyi planlıyor. Başlangıç, önümüzdeki 12 ay içinde 100 çalışan daha işe almayı ve Batı Avrupa’ya yayılmayı planlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/25/bigblue-raises-15-million-for-its-d2c-order-fulfillment-service/

Yorum yapın