Biden FCC, Trump FCC gibi, Çin Hakkında Hiperventilasyon Yaparak Orantısız Bir Miktarda Zaman Harcıyor


dan dikkat dağıtma olarak hiperventilasyon borç

Açık olmak gerekirse: Çin hükümeti şiddetli bir otoriter karmaşa ve ABD ağlarını Çin saldırılarına karşı daha dayanıklı hale getirmek önemli bir şey. Ancak ABD telekom politikası, diğer tüm politikaların, özellikle de ülkenin güçlü ve köklü telekom tekellerini alt üst edebilecek tüm politikaların rutin olarak arka plana atıldığı bir noktaya kadar tuhaf bir şekilde Çin’e takıntılı durumda.

İster Çin’i “5G yarışına” geçme saplantımız, ister FCC Komiseri Brendan Carr’ın düzenleme bile yapmadığı bir sosyal medya şirketini yasaklama saplantısı olsun, FCC pay Çin’i saplantı haline getiren zamanın… ama kelimenin tam anlamıyla hayır son birkaç on yılı piyasa bozulmasını ve rekabeti ortadan kaldırmak için harcayan tekellerin neden olduğu ABD piyasa başarısızlığından bahsetme zamanı.

Aslında Biden kontrollü FCC, bu cephede Trump kontrollü FCC’ye çok benziyor. Çin hakkında elle sıkıştırmaya orantısız bir zaman ayrılmıştır. Çin ile uğraşmanın FCC’nin ele aldığı diğer tüm politika sorunlarından daha önemli olduğu için değil, Çin hakkında sert konuşmak gelecek hırsları olan kariyer politikacıları için politik olarak güvenli bir seçim olduğu için.

FCC patronu Jessica Rosenworcel bir istisna değil. de yaptığı konuşmada Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi geçen haftaRosenworcel, 5G’yi abartmaya (ABD 5G’nin çoğu gelişmiş ülkeden çok daha yavaş ve çok daha pahalı olmasına rağmen) ve korkak Çinliler hakkında korkunç sesler çıkarmaya odaklandı:

Çok şey yapıyoruz—aslında şu anda ajans ağ güvenliğini ele almak için şimdiye kadar olduğundan daha fazlasını yapıyor.
tarihinin herhangi bir noktasında Caydırmak, savunmak ve geliştirmek için bir stratejidir: kötü aktörleri caydırmak, savunmak
güvenilmeyen satıcılara karşı ve güvenilir yenilik için bir pazar geliştirmek. Bunu yaparak, biz
evdeki iletişim güvenliğini iyileştirmeye yardımcı olmak için çalışıyor ve diğerlerine örnek olarak parlıyor.
dünyanın geri kalanı.

Konuşmalara gelince, konuşma iyi. Rosenworcel, ABD ağlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için istihbarat ve kolluk kuvvetleriyle çok daha sıkı bir koordinasyon içinde çalışmayı tartışıyor. Hangisi, yine iyi. Fakat Çin hakkında hiperventilasyon teşkilatın zamanından aslan payını alıyor. Ve genellikle kamuoyunun ve basının dikkatini ABD hükümetinin başka yerlerde devam eden başarısızlıklarından uzaklaştırmak için bir kalkan olarak kullanılır.

Örneğin, Carr’ın TikTok takıntısının, gizlilik mevzuatındaki devam eden başarısızlıklarımızdan nasıl büyük bir dikkat dağıtıcı olduğunu fark ettik. Ve FCC’nin 30 yıldır tüketiciyi koruma konusunda korkunç bir başarısızlık olduğu gerçeği. ABD genişbant sektörü, onlarca yıldır benzer şekilde ABD tüketicilerini suistimal eden yağmacı, siyasi açıdan güçlü telekom tekellerinin hakimiyetindedir. Çoğu zaman, telekomünikasyon devleri, neredeyse tüm FCC politikalarının gidişatını etkili bir şekilde dikte etti ve gösteriyor.

sen yapardın düşünmek ülkenin en iyi telekomünikasyon ve medya düzenleyicileri ara sıra bu soruna çözümler öneriyor veya ara sıra tekellerin var olduğunu kabul ediyorlardı. Cumhuriyetçi FCC Komiserlerinin herhangi bir önemli konuda etkin bir şekilde tekellerin yanında yer aldığı ve Demokratik Komiserlerin zamanlarını sadece… tekelleşme yokmuş gibi davranarak geçirdikleri ABD’de değil.

Örnek olay: görev süreleri boyunca Demokratik FCC Komiserleri Jessica Rosenworcel veya Geoffrey Starks’ın tekellerin ülkenin geniş bant sorunlarının ana nedeni olduğunu açıkça kabul ettiği tek bir örnek bulmakta zorlanacaksınız. “Ev ödevi açığı” veya “dijital uçurum” hakkında belirsiz bir şekilde şikayet edecekler, ancak asla fiilen sorumlu olan firmaları doğrudan eleştirmek.

FCC şu anda tüketicilerin istediği pek çok şeyi yapamıyor (ağ tarafsızlığını yeniden sağlamak gibi), çünkü işlevsel bir oylama çoğunluğuna sahip değil. Telekom endüstrisi, popüler FCC adayı Gigi Sohn’a karşı koordineli bir karalama kampanyası yürüttüğü için işleyen bir oy çoğunluğundan yoksunlar.

Ancak Sohn, geçen yılın büyük bölümünde endüstriden koordineli bir saldırıyla karşı karşıya kalmasına rağmen, ne Rosenworcel ne de Sparks tek bir kamu savunması örneği sağladı gelecekteki meslektaşlarının Sonra elbette, zamanının aslan payını TikTok yasakları öneren ve tüketici mahremiyetini umursuyormuş gibi davranan kablolu haberlere harcayan Brendan Carr var.

Otoriter güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için telekom politikaları oluşturmak iyidir. Ancak, siyasi olarak daha tehlikeli bir yol olduğu için rutin olarak arka planda kalan ajansın tüketiciyi koruma misyonu pahasına değil. Ve şu anda, politika düzenleyicilerimiz biraz takıntılı hale geldi.

Ve… tartıştıkları konularda seçici. Çin 5G’si artık yalnızca ABD varyantlarından çok daha yaygın ve daha hızlı değil, aynı zamanda önemli ölçüde daha ucuz olduğu için (Çin 5G planları 10 ABD doları kadar düşük bir fiyata satın alınabiliyor) çok abartılı “5G’ye geçiş yarışı” daha fazla topallamaya başladı. ay). Bunun bir kısmı Çin devletinin telekom sektörü üzerindeki kontrolünden kaynaklanıyor, ancak bir kısmı da FCC politikasının başarısızlığından kaynaklanıyor (tekellere karşı çıkmadık, orta bant spektrumunu kullanıma sunamadık, tüketicileri korumadık, vb.).

FCC Çin’de harekete geçtiğinde bile çözümlerin tam olarak hazır olmadığını fark edeceksiniz. TikTok yasakları hiçbir şey yapmıyor ve “5G yarışı” kayda değer bir fiyaskoydu. Ancak ajans aynı zamanda Çinli teçhizatı tüm ABD ağlarından sökmek konusunda büyük bir anlaşma yaptı, ardından daha küçük şirketlerin bunun için ödeme yapmasına yardım etmeyi reddetti. Yani bu, Çin’i saplantı haline getirmek gerçekten dikkate değer veya tutarlı herhangi bir politikayla sonuçlanmıyor.

ABD telekom sektörü, doğal tekeller ve yolsuzlukla ilgili sorunların ve ele alınmadığında her ikisinin de nasıl çok yüksek fiyatlara, standartların altında hizmete, sivilceli geniş banda, komik derecede korkunç müşteri hizmetlerine ve bir tüketici geçit törenine yol açtığına dair mükemmel bir ders kitabı örneğidir. ve piyasa zararları.

Yine de, yerel piyasalar bilinçli ve cesur bir ilgiye fazlasıyla ihtiyaç duyduğunda, düzenleyiciler genellikle zamanlarının üçte ikisini gezegenin diğer tarafında sabitlenmiş olarak geçiriyorlarmış gibi geliyor.

Filed Under: 5g, geniş bant, Çin, tüketiciyi koruma, fcc, jessica rosenworcel, 5g yarışı, gözetim, telekom, telekom politikasıKaynak : https://www.techdirt.com/2023/01/25/biden-fcc-like-trump-fcc-spends-a-disproportionate-amount-of-time-hyperventilating-about-china/

Yorum yapın