Beyerdynamic Free Byrd kulaklık incelemesi: yükselen ses ve uzun pil ömrü


Tıpkı yakın zamanda incelediğim Sennheiser Momentum True Wireless 3s gibi, Beyerdynamic’in yeni Free Byrd kulakiçi kulaklıkları da tam anlamıyla ses kalitesini hemen hemen her şeyden üstün tutanları hedefliyor. Bunların şirketin ilk gerçek kablosuz kulaklık seti olduğunu düşündüğünüzde, diğer açılardan da ne kadar iyi öne çıktıklarına hoş bir şekilde şaşırdım: 249 $’lık Ücretsiz Byrds, maraton pil ömrü, iyi aktif gürültü önleme ve standart, unutulmaz formülden kopan bir tasarım.

Mükemmel ses kalitesi, etkileyici bir ilk çabanın sadece başlangıç ​​noktasıdır. Ve açıkça Lynyrd Skynyrd klasiğine bir selam ve çok klişe bir konser talebi olan bu ismi görmezden gelemem. Ancak hiçbir kulaklık seti mükemmel değildir ve Free Byrds, sezgisel olmayan kontroller ve daha küçük kulaklar için zahmetli olabilecek fiziksel bir tasarım tarafından bir şekilde aşağı çekilir.

Free Byrds küçük veya abartısız değildir. Sony’nin 1000XM4 kulakiçi kulaklıklarından biraz daha hafifler ancak Samsung Galaxy Buds 2, Apple AirPods Pro ve havadar bir his ve uzun süreli rahatlık sağlayan diğer kulaklıklardan çok daha ağırlar. Beyerdynamic’in tomurcukları karşılaştırıldığında daha tıknaz ve özellikle, Free Byrds’ı küçük kulaklarda rahatsız edebilecek kulaklık tasarımının soğanlı bir orta alanı var. Bu tanıma uymuyorum, bu yüzden hiç ağrı veya kulak yorgunluğu yaşamadım.

Bir ses markasından çok şey beklemeliydim, ancak Beyerdynamic, Free Byrds ile cömert bir kulak ucu koleksiyonu içeriyor. (XS, S, M, L, XL) ve üç çift köpük tipi uç arasından seçim yapabileceğiniz beş set silikon uç vardır. Mümkün olduğunda her zaman köpüğe yönelirim ve kulakiçi kulaklıkların açık gri kaplamasında, turuncu köpük kulak uçlarıyla birlikte harika görünen bir şeyler var. Odyofil olduğunuzu söylemeden bana bir audiophile olduğunuzu söyleyin – bu projelerde bu tür bir vibe var. (Free Byrd’lar da siyah renkte gelir.) Kablosuz şarj kutusu daha uzundur ancak iyi yapılmış hissi verir. Durumdayken bu kulaklıkların bağlı kaldığı herhangi bir örneğim olmadı, bu da Sennheiser Momentum True Wireless 3s incelemesinden sonra giderek daha fazla karşılaştığım bir şey.

Bu kadar çok kulak ucu seçeneği ile doğru uyumu bulamıyorsanız, hiç umut olmayabilir.

Ses kalitesi ayrıntılı ve net ancak basta utangaç değil. Ancak frekans aralığının hiçbir yerinde çamur veya sertlik yoktur. Maggie Rogers’ın yeni şarkısı “Horses”ta vokalleri sıcaklık ve rezonansla net bir şekilde ortaya çıkarken, altındaki elektro gitarların gevrekliği iyi korunmuş durumda. Muna’nın “Loose Garment”, şarkı sırasında sol ve sağ kanallar arasında yüzen vokaller ve teller ile ses sahnesi için güzel bir demo parçadır ve davullar ve zil muslukları, miksajdaki kendi yerleriyle hala mükemmel bir şekilde farklıdır. Free Byrds ile ilgili her şey ilgi çekici ve rafine hissediyor. Beyerdynamic’in mobil uygulamasıyla, ses profilini kişiselleştirmek için bir işitme testi yapabilir veya “sıcak” veya “v-şekilli” gibi ön ayarlar arasından seçim yapabilirsiniz, ancak şu anda EQ’yu tamamen özelleştirmenin bir yolu yoktur. Genel olarak, hala Sennheiser’ın son çiftinin aslına uygunluğunu bunlara tercih ederim, ancak birbirlerinden çok da uzak değiller.

Free Byrds kulaklarınızdan biraz dışarı çıkıyor.

Codec bileşenleri için, bu Bluetooth 5.2 kulaklıklar, Android’de aptX Adaptive’i (daha yüksek bit hızında kablosuz oynatmaya olanak tanır) ve Apple cihazlarında standart AAC’yi destekler. Ne yazık ki, aynı anda iki ses kaynağıyla eşleştirmek için çok noktalı Bluetooth sunmazlar, ancak cihazlar arasında geçiş çok hızlıdır ve diğerine geçmeden önce bir kaynaktan bağlantının kesilmesini gerektirmez. Free Byrds, Android’de Fast Pair desteği, isteğe bağlı Alexa entegrasyonu içerir ve her iki tomurcuktan birini mono olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca mobil oyunlar oynarken etkinleştirilebilen düşük gecikme modu vardır ve Free Byrd’ler suya dayanıklılık açısından IPX4 olarak derecelendirilmiştir ve bu da onları egzersiz için uygun hale getirir.

Free Byrds’deki aktif gürültü iptali, Sony, Bose veya Apple düzeyinde olmasa da ortalamanın üzerindedir. Tamamen sessiz ortamlarda duyabileceğiniz çok hafif bir tıslama var. Bazı insanlar buna diğerlerinden daha duyarlıdır ve ses gerçekten çalarken bunu hiç fark etmemiştim. Şeffaflık modu, değirmenin biraz daha fazla çalışmasıdır ancak dış dünyayla hızlı bir check-in yapmanız gerekiyorsa amacına hizmet eder. Çağrı kalitesi tatmin edicidir ancak akıllara durgunluk vermez; Beyerdynamic, arka plan gürültüsünü azaltmak için agresif bir şekilde geçiş yapmadan sesinizin daha fazlasının geçmesine izin verir. Bu, evde yapılan aramalarda işe yarar, ancak dışarıda daha az idealdir.

Bununla birlikte, Beyerdynamic’in dokunmatik kontrolleri biraz revize edebilir. Mümkün olduğunda fiziksel düğmeleri tercih ederim, ancak mantıklı oldukları ve tutarlı çalıştıkları sürece dokunma hareketleriyle yetinebilirim. Temel Free Byrd komutları gayet iyi: oynatmak veya duraklatmak için bir kez, ANC ve şeffaflık modu arasında geçiş yapmak için iki kez veya parçaları atlamak veya geri gitmek için üç kez dokunun. Ses seviyesi, işlerin biraz garipleştiği yerdir ve ses seviyesini ayarlamak için ikincisinden sonra iki dokunuş ve basılı tutmayı gerektirir. Diziyi indirdikten sonra işe yarıyor, ama bu benim sezgisel bir jest dediğim şey değil – ve ara sıra, çivilemediğim zamanlarda müziği yanlışlıkla duraklatıyordum. Bu hareketlerin her birini tercihinize göre özelleştirebilseydiniz iyi olurdu, ancak şu anda bu mümkün değil.

Kulaklıklar, gürültü engelleme etkinken sekiz saate kadar dayanabilir.

Pil ömrü beklenmedik bir güçtür, Free Byrds, ANC etkinken yaklaşık sekiz saat ve kapalıyken 11 saate kadar çalma süresine ulaşabilir. Bu, çoğu ihtiyaç için fazlasıyla yeterlidir ve şarj kutusu ek 19 saat sağlar (ANC devre dışıyken), böylece gürültü iptali gerektirmediğiniz senaryolarda potansiyel olarak toplam 30 saate ulaşabilirsiniz.

Şirketin ilk salınımı için, Beyerdynamic’in Free Byrd kulakiçi kulaklıkları, ayrıntı ve derinlik, üst düzey pil ömrü ve iyi gürültü önleme ile harika ses sunar. Dahil edilen kulak uçlarının bolluğunu takdir ediyorum ve en azından kulaklarım için iyi uyuyorlar ve zamanla rahat kaldılar. Ancak bu son nokta her insan için farklı olacaktır ve bu kulaklıkların bazıları için biraz fazla kalın olacağı durumları öngörebilirim. Burada, yerleşik bir ses markası için kablosuz kulaklık pazarında güçlü bir başlangıç ​​var. Kulaklarınız uygun olduğu sürece Free Byrds’ı öneririm. Ancak yerleşik kontrollerde bazı iyileştirmeler ve belki bir dahaki sefere daha küçük bir form faktörü ile Beyerdynamic, oyundaki en iyi oyuncularla birlikte orada olacak. Bu, şarkının aksine, bu Byrd’ın değişebileceğini varsayar.

Fotoğraf Chris Welch / The VergeKaynak : https://www.theverge.com/23220566/beyerdynamic-free-byrd-review

Yorum yapın