Beyaz Saray çevrimiçi tacize karşı geri adım attı • Kayıt


Bir ABD görev gücü, özellikle kadınları, kızları ve LGBTQI+ bireyleri korumaya odaklanarak çevrimiçi taciz ve istismarı önlemeyi amaçlıyor.

Önümüzdeki 180 gün içinde, Beyaz Saray’ın Çevrimiçi Taciz ve İstismarla Mücadele Görev Gücü, diğer şeylerin yanı sıra, taslak “Teknolojinin kolaylaştırdığı, toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti” durdurmak için “bütün hükümet yaklaşımı” üzerine bir plan.

Planın sunulmasından bir yıl sonra grup, federal ve eyalet kurumlarının, hizmet sağlayıcıların, teknoloji şirketlerinin, okulların ve diğer kuruluşların çevrimiçi tacizi önlemek için alması gereken ek tavsiyeler sunacak. -Siber taciz kurbanları ve toplu çekimler için zarar ve intihar.

Harris, “New York, Buffalo’da 10 Siyah insanı öldüren beyaz üstünlükçü, ilk olarak tüm hesaplara göre çevrimiçi olarak radikalleştirildi” dedi. hazırlanmış açıklamalar görev gücünü başlatmak için.

Uvalde’de 19 çocuk – 19 bebek – ve iki öğretmenin katledilmesinden sonra, saldırganın Instagram’da genç kızları kaçırmak, tecavüz etmek ve öldürmekle tehdit ettiği ortaya çıktı” dedi.

Beyaz Saray Cinsiyet Politikası Konseyi ve Ulusal Güvenlik Konseyi görev gücüne eş başkanlık edecek ve diğer üyeler arasında Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Savunma Bakanı Lloyd Austin III, Başsavcı Merrick Garland, İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas ve diğer Kabine üyeleri yer alıyor. ajans başkanları.

Görev gücüne ek olarak, Beyaz Saray ayrıca fon sağlamak için 3 milyon dolar açıkladı. girişimler kurbanların hizmetlerine erişimi artırmak için teknolojiyi kullanan ve çevrimiçi kötüye kullanımı önlemede hizmet sağlayıcılara yardımcı olan.

Federal hükümete göre, ABD’de 35 yaşın altındaki her üç kadından biri çevrimiçi olarak cinsel tacize uğradığını bildirdi ve LGBTQI kişilerin yarısından fazlası ciddi çevrimiçi istismarın hedefi olduklarını söylüyor.

Buna ek olarak, neredeyse dört Asyalı Amerikalıdan biri çevrimiçi olarak rahatsız edici bir adla anılıyor ve Siyahların ırkları nedeniyle çevrimiçi istismarın hedefi olma ihtimali üç kat daha fazla, dedi Harris.

“Kimse sadece topluma katılmaya çalışıyor diye tacize katlanmak zorunda kalmamalı” diye ekledi.

Görev gücü, ABD Senatosu’ndan geçen birkaç federal veri gizliliği yasa tasarısını takip ediyor.

Kişisel verilerin kötüye kullanılması hala kötüye kullanımdır

Bu haftanın başlarında, milletvekilleri bir toplantı düzenlediler. işitme daha geniş olan iki taraflı Amerikan Veri Gizliliği ve Koruma Yasası hakkında. Tüketici bilinci, şeffaflık gereklilikleri, bireysel haklar ve saklanan veriler üzerinde kontrol, rıza ve vazgeçme hakları, çocuklar ve reşit olmayanlar için veri korumaları, üçüncü taraf veri toplayıcı yükümlülükleri, algoritmik şeffaflık gereklilikleri, veri güvenliği gereklilikleri, kurumsal sorumluluğun kapsamını kapsar. ve yaptırımın nasıl ele alınacağı.

Ayrıca bu hafta, bir grup Demokratik Senatör tanıtıldı Yüksek Mahkemenin Roe v. Wade’i devirme önerisine yanıt olarak sağlık ve konum verilerinin satışını yasaklayacak bir yasa tasarısı.

Harris, görev gücü açıklamalarında, kürtajın suç sayılmasının kadınların mahremiyetini nasıl etkileyeceğini belirtti ve Roe’yu devirmek ile çevrimiçi taciz ve takip arasındaki noktaları birleştirdi.

Harris, “Kürtajın suç sayıldığı eyaletlerde, bir tacizci bir veri komisyoncusu aracılığıyla bir kadının konum geçmişini satın alabilir” diyen Harris, tacizcinin daha sonra bu bilgileri kürtajın yasa dışı olduğu eyaletlerde kolluk kuvvetlerine devredebileceğini de sözlerine ekledi.

Harris, “Öyleyse açık olalım: Hiç kimse bir istismarcının kendi özel kişisel verilerini kullanmasından veya bir kişinin özel kişisel verilerinin kendilerine karşı kullanılmasından korkmamalı,” diye devam etti Harris. “Ve tüm insanlar interneti korkusuzca kullanmayı hak ediyor.” ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/17/white_house_taskforce/

Yorum yapın