Beyaz Saray, Çevrimiçi Suistimali Durdurmak İçin Başka Bir Görev Gücü Başlattı; Ama Şimdiye Kadar Son Derece Tek Taraflı Görünüyor


itibaren meşru-endişeleri-görmezden gelerek-kötüye-kötüye-azaltamazsınız borç

Görünüşe göre Beyaz Saray’ın sadece birkaç hafta önce Ulusal Güvenlik’in (o zamandan beri askıya alınan) yeterince açıklanmayan Dezenformasyon Yönetim Kurulu ile ilgili karşılaştığı tüm tartışmayı kaçıran Beyaz Saray, yeni yönetimiyle bir kez daha deniyor. Beyaz Saray Görev Gücü Çevrimiçi Taciz ve İstismarla Mücadele Edecek. En azından bu sefer, hiçbir ayrıntı vermeden başlatmadılar. Bu sefer resmi bir belge var görev gücünü açıklamakve duyuru bir ile tamamlandı Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in konuşması ve çarpıcı biçimde tek taraflı bir “uzmanlar” grubuyla bir toplantı.

Yani, bir kez daha, önceki dezenformasyon kurulunda da söylediğimiz gibi, eğer amaç gerçekten daha iyi anlamak Çevrimiçi bilgi akışı ve 1. Değişikliğe karşı çıkmadan buna nasıl karşı çıkılacağı ilginç olabilir. Taciz ve istismar dır-dir İnternette gerçek bir sorun. Ayrıca, bu tür konuşmalarla ilgili zorluklarla başa çıkmak için gerçekten benzersiz ve yaratıcı yaklaşımlar da dahil olmak üzere öğrenilecek birçok ders var. Ne yazık ki, bu yeni görev gücüyle ilgili endişe duymak için zaten birçok neden var – özellikle de katılımcıların çoğu, bu konuyla ilgili şüpheli yaklaşımlara inanan dünyadan geliyor – örneğin Bölüm 230’u kaldırmak ve şirketleri bir şekilde “sorumlu” kılmak gibi. yasal olsa bile konuşma için.

Bu (1) anayasal veya (2) uygulanabilir bir yaklaşım değil. Bu tür sistemlerin, tamamen meşru konuşmayı susturmak için düzenli olarak kötüye kullanıldığını gördük. Ve elbette, bunun bir kısmı, taciz ve taciz çok gerçek olsa da, küfürlü konuşmanın ne olduğuna dair net bir tanım olmamasıdır. Cehennem, geçen haftaki paneldeki “uzmanlardan” biri, bir keresinde 230. Bölüm destekçisini yalnızca Yüksek Mahkeme kararını tarafsız bir şekilde bildirdiği ve insanların sitelerde sahte profiller oluşturması ve destekçiye tecavüz etmesi için insanları göndermesi gerektiğini önerdiği için açıkça taciz etti.

Böyle bir tacizciyi platform haline getirecekken, Beyaz Saray’ı çevrimiçi tacizi “durdurmaya” çalışırken ciddiye almak zor.

Görev gücüyle ilgili başka endişeler de var. İsmi açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisi özgür konuşma endişelerini ortadan kaldırdı Washington Post muhabiri tarafından gündeme getirilenler:

Beyaz Saray’ın planlarını samimi bir şekilde tartışmak için isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan yetkili, “İlk Değişiklik konularına çok dikkat ediyoruz” dedi. “Ancak tehdit edici konuşmayı yasaklamak, Birinci Değişiklik tarafından korunmuyor. Bu nedenle, bu konuları dikkatle incelerken, konuşma dışı yönlere de lazer odaklı olmaya devam edeceğiz.”

Burada bazı garip ifadeler var. Bu yetkili, “tehdit edici konuşmanın yasaklanmasının korunmadığını” söylese de, “tehdit edici konuşma 1. Değişiklik tarafından korunmuyor ve bu nedenle yasaklanması uygun” gibi görünüyor. Ama… bu neredeyse tüm durumlarda temelde yanlıştır. Çok, çok, çok dar bir tehdit edici konuşma şeridi var – bu, yakında kanunsuz eylemi teşvik etmeye odaklandı – korunmaz, ancak çevrimiçi olarak meydana gelen fiili taciz ve tacizin neredeyse hiçbiri bu seviyenin yakınından geçmez.

Böyle bir görev gücünün açıkça yapabileceği bazı iyi şeyler var – bazıları görevinin bir parçası gibi görünüyor. Aşağıdaki gibi şeyler harika görünüyor:

Mağdurlar için hayatta kalan merkezli hizmetlere, bilgilere ve desteğe erişimin arttırılması ve Federal, Eyalet, yerel, Kabile ve bölgesel hükümetler ile ceza adaleti, sağlık ve ruh sağlığı hizmetleri, eğitim ve mağdur hizmetleri;

Bu işe yarar bir şeye benziyor. Ancak, korkutucu olduğu yer, “mevcut Federal yasaları, düzenlemeleri ve politikaları incelemeye” dalmaya başladığı zamandır.

Ve bakın, şu anda, 30 ay içinde Başkan DeSantis’in göreve gelmesi için yarı makul bir şans var. Ve Florida’da DeSantis’in, dava açabileceklerinden korktukları için öğretmenlerin ırk veya cinsiyet konularını öğretmelerini etkili bir şekilde engellemek için programlar koyduğunu hatırlayalım. Ayrıca Walt Disney gibi şirketleri doğrudan doğruya cezalandırıyor ve bunun bir “uyandırılmış” şirket olduğunu yanlış bir şekilde iddia ediyor. Bir Başkan DeSantis’in “taciz” ve “istismarı” durdurmak için yeni yasalar ve düzenlemeler öneren bir görev gücünden nasıl yararlanacağını düşünüyorsunuz?

Bunu oynamak zor değil, ancak her ne sebeple olursa olsun, bu tür şeylerin destekçileri, arkadaşlarının her zaman iktidarda olacağını düşünüyor gibi görünüyor. Bu böyle değil.

Yine, tacizle ilgili uzmanları ve tacize karşı yasal yaptırımlarla değil, bu tür şeyleri en aza indiren tasarım seçenekleri ve araçlarla mücadele etmenin yollarını deneyen çeşitli kuruluşlarla bir araya getirmek yararlı olabilir. Tacizle mücadele için teknolojiyi nasıl kullanacağını derinlemesine düşünen Blockparty’den Tracy Chou gibi şirket CEO’larını davet edin.

Bunun yerine, her zaman, 1. Değişiklik tarafından korunuyor olsa bile, tacizle mücadelenin tek yolunun yasa olduğunu düşünen aynı kişilerle karşılaşıyoruz.

Ve elbette, Dezenformasyon Yönetim Kurulunda olduğu gibi, Cumhuriyetçiler zaten bu çabanın peşinden gidiyor, bir kez daha bunun muhafazakar söylemi hedef almak için tasarlanmış bir “hakikat bakanlığı” olduğunu iddia ediyor. Bu doğru olmasa bile, bunun doğru olduğuna inandıkları gerçeği, bir daha iktidara geldiklerinde, hoşlanmadıkları konuşmaları bastırmak için aynı araçları ve düzeni kullanma konusunda onlara daha fazla gerekçe verir.

Dört yıllık bir Trump yönetiminin Demokratlar iktidarı yeniden ele geçirdikten sonra iktidar kollarını kötüye kullandıktan sonra, belki de Cumhuriyetçilerin bir dahaki sefere kullanmaları için daha fazla silah koymak yerine daha fazla güvenlik önlemi koyacaklarını düşünürdünüz. güç. Ama görünüşe göre o kadar ilerisini bile düşünemiyorlar ve bu onları ciddiye alınmaktan alıkoymalı.

Under: 1. değişiklik, kötüye kullanım, ifade özgürlüğü, kamala harris, görev gücü, beyaz sarayKaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/22/white-house-launches-yet-another-task-force-to-try-to-curb-online-abuse-but-so-far-it-seems-extremely-one-sided/

Yorum yapın