Better.com, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Satış Başkan Yardımcısı da dahil olmak üzere üç üst düzey yöneticiyi daha kaybetti – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’a göre, dijital ipotek kredisi veren Better.com’un üç üst düzey yöneticisi daha istifa etti.

Bu üç yönetici şunlardır: Jillian Beyaz, Better+ olarak bilinen ve onun tapu/uzlaşma, sigorta ve evde muayene departmanlarından oluşan, Better’ın bağlı kuruluşlarının genel müdürü; Megan Bellinghamkıdemli başkan yardımcısı kimdi Satış ve operasyonların ve John Moffattsatıştan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Moffatt istifasını doğruladı ancak daha fazla yorum yapmaktan kaçındı. White ve Bellingham, yorum taleplerine yanıt vermedi ve Better.com’un kendisi de yanıt vermedi.

Liz BowyerŞirketin içerik stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı olan , bu ay şirketle yollarını ayırdı, ancak ayrılışıyla ilgili ayrıntılar henüz bilinmiyor.

White, Bellingham ve Moffatt en az altı yıldır Better’daydı ve ayrılmaları, Aralık 2021’de birkaç toplu işten çıkarmadan biriyle başlayarak son birkaç aydır manşetlere çıkan zor durumdaki startup’a bir başka darbe oldu.

O ilk işten çıkarmalar – yaklaşık 900 kişiyi etkileyen – ve ardından iş gücündeki azalmalar, şirket için bir dizi soruna yol açtı. Daha yüksek ipotek faiz oranları ve yavaşlayan bir konut piyasası da dahil olmak üzere zorlu bir makro ortamla birleşen bu sorunlar, Better.com’un SPAC’sini süresiz olarak ertelemesine, ayrıca çok sayıda kötü tanıtıma ve diğer birkaç yönetici istifasına neden oldu.

Şubat ayında Teknolojik Haberler, müşteri deneyimi, satış ve operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Sarah Pierce ve sermaye piyasaları ve büyümeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olan Emanuel Santa-Donato’nun, artık dijital ipotek şirketi ile değildi. Pierce, “büyüme ortağı” olarak başladığı Ağustos 2016’dan beri Better.com’daydı. Santa-Donato, şirkete Ocak 2016’da “sermaye piyasaları ortağı” olarak katıldı.

Onların ayrılışları diğer üç yöneticininkileri izledi şirketten kim ayrıldı Aralık ayında işten çıkarmaların ardından: şirketin iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Patrick Lenihan; Tanya Gillogley, halkla ilişkiler başkanı; ve pazarlama müdürü Melanie Hahn.

Nisan ayında şirketin CTO’su Diane Yu liderlik rolünden danışman pozisyonuna geçti.

Bu ayın başlarında, Pierce Better.com’a dava açtı şirketin ve CEO’su Vishal Garg’ın bir SPAC aracılığıyla halka açılmaya çalıştığında yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini iddia etti.

Pierce ne zaman şirketle yolları ayrıldı Bu yılın başlarında, gönüllü olarak ayrılıp ayrılmadığı veya istifasının istenip istenmediği belli değildi, ancak Pierce takım elbisesinde dışarı atıldığını belirtti.

Wall Street Journal’a göre, davasında Pierce, Better.com’un işini ve beklentilerini yanlış tanıttığını ve böylece ileriye doğru hareket edebileceğini iddia etti. SPAC bu, şirkete yaklaşık 7,7 milyar dolarlık bir para sonrası öz sermaye değeri verecekti. SPAC ertelendi ve henüz gerçekleşmedi.

Better.com’un hamlesi yaklaşık 900 çalışanı işten çıkarmak 1 Aralık 2021’de bir Zoom video görüşmesi aracılığıyla viral hale geldi. Küresel bir pandemi sırasında insanları Zoom üzerinden işten çıkaran ilk şirket değildi, ancak bu kadar çok kişiyi rahatsız eden işlenme şekliydi.

Kurucu ortak Garg, yaklaşımında soğuk ve duygusuz olduğu için evrensel olarak eleştirildi. Günler sonra sakatlığına hakareti de ekledi. etkilenen işçileri alenen suçlamak üretken olmayarak meslektaşlarından ve müşterilerinden “çalmak”.

Bunun üzerine, sadece bir gün öncekiCFO Kevin Ryan, çalışanlarına şirketin bilançosunda 1 milyar dolar o haftanın sonuna kadar. İşten çıkarmaları takip eden haftalarda Garg “özür diledi” ve bir ay sürdü”kırmak” Bu arada çalışanlar, “korku tarafından yönetilen,” ve çok sayıda üst düzey yönetici ve iki yönetim kurulu üyesi istifa etti.

Ardından, 8 Mart’ta şirket kalan 8.000 çalışanından tahmini 3.000’ini işten çıkardı ABD ve Hindistan’da ve “yanlışlıkla kıdem tazminatı fişlerini çok erken çıkardılar.”

Nisan ayında bir dosyalama şunu ortaya çıkardı: Better.com zarar etti 300 milyon dolardan fazla geçen yılkarlı 2020’den keskin bir dönüş. Garg ayrıca PIMCO, Goldman Sachs ve kontrol ettiği varlıkları içeren diğer yatırımcılar tarafından açılan çok sayıda davanın hedefidir.

Son aylarda, şirket evlerini kapatırken para kaybettiklerini söyleyen müşteriler de dahil olmak üzere çok sayıda taraf Teknolojik Haberler’a ulaştı; kendilerine borçlu olunan hisse senedi opsiyonlarının kendilerine verilmediğini söyleyen eski çalışanlar; ve Better’ın uygun vergileri ödemediği bildirildiği için işsizlik tahsil edemeyeceklerini söyleyen diğer eski çalışanlar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/better-com-loses-three-more-senior-executives-including-svp-and-vp-of-sales/

Yorum yapın