Berlin’in Vizyonerler Kulübü VC, B2B yatırımları için 350 milyon € değerinde taze sermaye ile fonlarını artırıyor • Teknolojik Haberler


Bildirdiğimiz 2019’da geri döndü Vizyonerler KulübüSebastian Pollok ve Robert Lacher tarafından kurulan, B2B’ye odaklanan, Berlin merkezli yeni bir Avrupa VC. O sırada Visionaries Club, tohum ve büyüme aşaması B2B için iki yeni 40 milyon Euro’luk mikro fon başlatmıştı.

Pollok daha önce San Francisco’daki e.ventures şirketinde VC’ydi ve aynı zamanda Pro7Sat.1 Media Group’a çıkan Amorelie’yi kurdu. Lacher daha önce şirketin kurucu ortağıydı. aileceFreightHub, Coya, Asana Rebel, OnTruck ve Personio’nun erken dönem yatırımcılarından biri.

Vizyonerler Kulübü şimdi 150 milyon Avro’luk yeni bir Tohum Fonu ve 200 milyon Avro’luk ‘Erken Büyüme Fonu’ ile B2B odaklı ikinci bir fon duyurdu. Şimdiye kadar Sequoia, Accel, Index, Lightspeed veya Bessemer gibi VC’lerin yanı sıra Personio, Miro, Choco, Xentral, Truelayer, Vay, Taxdoo, Yokoy, Pigment, Leapsome ve Gtmhub gibi şirketlere yatırım yaptı.

Lacher yaptığı açıklamada şunları söyledi: “20’den fazla kurucu LP’mizin geçmişte desteklediğimiz kurucular olması, şimdi özel paralarını Hanno Renner (Personio), Jenny Podewills gibi fonlarımıza yeniden yatırmasından son derece gururlu ve alçakgönüllüyüz. (Leapsome), Daniel Khachab (Choco), Christian Reber (Pitch / Superlist) veya Taxdoo ve Insify’ın kurucuları.”

Fon esas olarak bir mikro-VC fonu olarak çalışır, bu da, Erken Büyüme aşaması (B Serisi) anlaşmalarında daha büyük, çok aşamalı VC fonlarının yanı sıra ortak yatırım yaparak, Tohum yatırım anlaşmalarına liderlik edebileceği ve birlikte liderlik edebileceği anlamına gelir.

Ayrıca, Tohum Öncesi ve Tohum aşamasında bilim odaklı girişimleri desteklemek için Vizyonerler Kulübü bilim odaklı ‘Yarın Fonu’nu başlatıyor.

Ayrıca Sahar Meghani ve Marton Sarkadi Nagy, Partners’a terfi etti.

Londra merkezli Meghani, yeni Büyüme Fonu’nun yönetiminde lider rolü üstlenecek, Sarkadi Nagy ise tohum fonu faaliyetlerinde liderlik edecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/berlins-visionaries-club-vc-boosts-its-funds-with-e350m-worth-of-fresh-capital-for-b2b-investments/

Yorum yapın