Belong, kiralık mülk yönetiminin acısını ortadan kaldırmak için 80 milyon dolarlık öz sermaye ve borç güvence altına aldı – Teknolojik Haberler


Tarihsel olarak, ev sahipleri ve kiracılar arasındaki ilişki tartışmalı olabilir.

Aynı zamanda, bir mülkü yönetme ve bir mülk kiralama deneyimi her zaman pürüzsüz değildir.

Ait olmakKiracılara ev sahipliğinden tasarruf etmenin bir yolunu sunarken bu iki sorunu da çözmeyi amaçlayan bir girişim olan , sunduğu teklifleri ve hizmet ettiği pazarları genişletmek için 50 milyon dolarlık özkaynak topladı ve 30 milyon dolarlık borç sağladı. Fifth Wall, Battery Ventures, Andreessen Horowitz (a16z) ve GGV Capital destekçilerini geri getirirken öz sermaye finansmanına öncülük etti. Tur, Beşinci tüm tarafından önlendi, kaydetti kurucu ortağı ve başkanı Owen Savir.

2019 yılında Arjantin doğumlu Ale Resnik tarafından kurulan, savir ve Tyler Infelise, Belong, hem ev sahibi hem de kiracı olan ev sahiplerine hizmet sağlayan üç taraflı bir pazar yeridir.

Ev sahibi bakış açısından Belong, kiralık bir eve sahip olmayı kolaylaştırdığını söylediği ev yönetimi hizmetleri sunuyor. Örneğin, kiralık bir mülkün onarıma ihtiyacı varsa, başlangıç, ev sahibi adına bunları halledebilecek bir kurum içi bakım ekibine sahiptir. Ayrıca, ev sahiplerine yatırımlarını yönetmeleri için finansal araçlar ve her ayın 1’inde garantili kira sağlar. Ayrıca, bir mal sahibinin bir mülkü tamir etmesine ve onu kiralamaya hazır hale getirmesine yardımcı olacaktır.

Kiracılar tarafında, Belong, kendilerine ev sahibi olmaları için bir yol sağlayan bir sistem yarattığını söylüyor. Örneğin, her bir kerelik kira ödemesinde, konut sakinleri, bir ev satın alırken peşinat olarak kullanılmak üzere bir hesapta biriken kira bedelinin yaklaşık %3’ünü geri alırlar – ancak sadece kullanılmışsa. platformu aracılığıyla bir ev satın almak için. Görüyorsunuz, şirket emlak komisyonculuğu da yapıyor.

Görev, bir proptech tek boynuzlu at olan Divvy’nin görevine benzer, ancak farklı bir modele sahip. Geçen Ağustos ayında 2 milyar dolarlık bir değerleme ile 200 milyon dolarlık fon toplayan Divvy, kiracılar adına ev satın alıyor ve ev sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

Daha önce üç yeni startup kurmuş olan a16z’de eski bir Girişimci olan Resnik’e göre, Belong, mülk yönetimi parçasına hitap etmesi bakımından alandaki diğer tekliflerden farklıdır.

Resnik, Belong konseptinin kendisinin ve kurucu ortaklarından birinin ev kiralarken yaşadığı “acıdan” ilham aldığını söyledi.

“Acı verici bir şekilde farkındayız Teknolojik Haberler’a, insanların bir ev kiralamaları gerektiğinde yaşadıkları tüm acıları ve bir ev almanın ne kadar zor olduğunu söyledi.

Sorunu incelerken, daha fazla kurumsal yatırımcının konut borsasında giderek daha fazla paya sahip olduğu “ilgili” bir eğilim keşfettiler.

Resnik, “Neden daha fazla bireysel ev sahibi olmadığını araştırdık, bu da ekonomi için net olumlu olacaktır” dedi. “Ve bir ev satın alıp yönetmenin ve bunu stressiz bir şekilde yapmanın kolay olmadığını fark ettik.”

Resim Kredisi: Ait olmak

Basitçe ifade etmek gerekirse, Belong, sakinleri “ikinci sınıf vatandaş statüsünden” çıkarmak ve onları “onlara harika bir deneyim yaşatmak isteyen” ev sahipleriyle buluşturmak isterken, bu ev sahipleri yönetimi startup’a devrediyor.

Resnik, değerleme veya kesin gelir rakamlarını açıklamayı reddederken, California merkezli Belong’un San Mateo’nun 2021’de gelirini yaklaşık 3 kat artırdığını söyledi. En son finansmanla toplam 95 milyon dolarlık özkaynak topladı ve 30 milyon dolar sağladı. bugüne kadar borçlu.

Resnik’e göre, girişimin çeşitli gelir akışları var. Birincisi, ev sahipleri “evlerini uçtan uca yönetme” hizmeti için Belong’un topladığı kiranın %8’ini ödüyor. Kiracıların platform üzerinden ödeme yapması için yerleşik bir ödeme altyapısına sahiptir, böylece para bundan otomatik olarak çıkar. Başlangıç, bir ev için bir sakini her sağladığında, kiranın %6’sını alırlar. Ayrıca, ev sahiplerinin bir evde yapılması gereken herhangi bir bakım veya onarımı finanse etmelerini sağlar.

Bugün Belong, Bay Area, Güney Kaliforniya, Miami ve Seattle’da, Resnik için bir gurur kaynağı olan LatAm’a dağılmış bir mühendislik ekibiyle faaliyet göstermektedir. Şu anda platformunda binlerce ev sahibi ve yaklaşık 7.000 kiracı var. Şirket, yeni sermaye ile yeni pazarlara açılmanın yanı sıra daha fazla işe alım yapmak ve ürün geliştirmeye odaklanmak istiyor.

Baş yatırımcı Beşinci Duvar htüketiciler için ev satın alma ve satış sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olan şirketlere yapılan yatırımlar gibi. Ancak Ortak Dan Wenhold, Belong’un “tüketicilere ev sahibi veya kiracı olduktan sonra hizmet veren teknoloji teklifiyle pazardaki önemli bir boşluğu doldurduğuna” inanıyor.

“Belong’un önce insan modelinin gelecekteki ev kiralama ve mülkiyet durumu için çıtayı yükselttiğine inanıyoruz” dedi ve Belong’un tek aile konut sahipleri ve kiracıların perakende segmentine odaklanmasının “önemli bir farklılaştırıcı” olduğuna dikkat çekti.

Wenhold Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Bu gruplara geleneksel olarak teknolojiyi kullanmayan veya sorunları çözmek için teknoloji öncelikli bir yaklaşım kullanmayan çevrimdışı mülk yöneticileri tarafından yetersiz hizmet veriliyor” dedi. “Faaliyet gösterdikleri her pazarda kurum içi operasyonlar ve hizmet uzmanlarıyla Belong, mülk yönetimine tam kapsamlı bir yaklaşım getiriyor.”

Genel olarak, kiracılara odaklanan artan sayıda şirket görüyoruz. Bu haftanın başlarında Teknolojik Haberler, Arrived’in 25 milyon $’lık A Serisi hakkında bir haber yaptı. Bu girişim, insanlara tek ailelik kiralamalarda “100$ kadar düşük bir bedelle” hisse satın alma olanağı sağlamak için Forerunner Ventures ve Bezos Expeditions’dan (Jeff Bezos’un özel yatırım fonu) sermaye artırdı. ”

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/belong-secures-80m-in-equity-debt-to-take-the-pain-out-of-rental-property-management/

Yorum yapın