Bazı KOBİ müşterilerini başıboş bırakan Brex, kurumsal harcama pazarını alt üst ediyor – Teknolojik Haberler


Brex’in kararı büyük ölçüde KOBİ pazarından çıkış müşterilerini, piyasa gözlemcilerini ve hatta rakiplerini şaşırttı. Etkilenen müşteriler varlıklarını Brex platformundan çıkarmak için uğraşırken, rakipleri fintech’i ve geride bıraktığı pazarı hedef alıyor.

Decacorn’un kararı, potansiyel olarak önemli bir müşteri grubunu devreye sokar, bu da Brex’in rakiplerinin muhtemelen başıboş bırakılan hesapları çekmeye çalışmak için hazırlandığı anlamına gelir.

Teknolojik Haberler, konuyla ilgili bir dizi Brex rakibinden bilgi aldı ve bize pazarın şirketin kararını nasıl gördüğüne dair bir fikir verdi. Doğal olarak, biz rakipleri tartışırken onların da kendi ürünleri hakkında söyleyecek çok şeyleri vardı.

Bu nedenle, rakip kuruluşlara aşırı cömert davranmamak için gözlemlerini iki alana topladık: iş modeline ilişkin notlar ve müşteriyle ilgili noktalar. Belirli bir şirketin neden diğerinden daha iyi olduğunu değil, yalnızca kurumsal harcama pazarını daha genel olarak tanımlayan gözlemleri paylaşmaya çalıştık.

Kurumsal harcama dünyasının ne kadar rekabetçi olduğu göz önüne alındığında (daha fazlası burada, burada ve burada Teknolojik Haberler’tan), Brex bu iyi finanse edilen fintech başlangıç ​​nişinde ilginç bir stratejik görüşme başlattı. Bunun hakkında konuşalım.

Arı kovanını tekmelemek

Takas gelirleri genellikle düşük marjlar anlamına gelir, bu nedenle kurumsal harcama şirketlerini güçlendirme yetenekleri bir süredir tartışma konusu olmuştur. Brex ve Ramp işe ücretsiz hizmetler sunarak başlarken, Airbase daha çok yazılım satmaya odaklandı. Divvy, sadece kart harcama ücretlerinin kesilmesiyle büyük bir çıkış başardı.

Daha sonra, Brex ücretli yazılım ürünlerini piyasaya sürdü ve Airbase, kendi takas gelirlerini aşağı yukarı nakit olarak kullanıcılara geri göndererek takas modeline saldırmak için çalıştı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/brex-leaving-adrift-some-smb-customers-roils-corporate-spend-market/

Yorum yapın