Bazen kripto çalmak ahlaki bir seçimdir – Teknolojik Haberler


Resim Kredisi: Teknolojik Haberler

Kripto dünyası hızla hareket ediyor ve bazen, devam eden bir soygun olduğunda, teknik olarak bilgili ancak etik açıdan sağlam kullanıcıların yapabileceği en iyi şey, yağmalamaya katılmak. Bu hafta, Nomad token köprüsü çökmeye başladığında ve beyaz şapka korsanlarının borsadan olabildiğince çabuk kripto çalmaya çalışırken (daha sonra geri dönmek üzere) kaldığında olan buydu.

Merhaba ve tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki En son kripto haberlerini, dramalarını ve trendlerini açıp açıkladığımız ve kripto meraklıları için blok blok parçalara ayırdığımız podcast. Bu hafta yeni bir yardımcı sunucuyu (kıdemli TC+ muhabiri Jacquie Melinek) memnuniyetle karşıladık ve Robinhood işten çıkarmalarına, Solana cüzdan hack dramasına ve büyük Nomad köprüsü soygununa daldık.

Etik bilgisayar korsanları genellikle bir kripto projesinden milyonlarca dolar çalmak için ani kararlar almak zorunda kalmazlar, ancak web3’ün vahşi batısında bazen bir şeyler ters gittiğinde yapabileceğiniz en iyi şey çantalarınızı doldurmaktır. İzleyiciler 190 milyon dolarlık Nomad jetonlu köprü çökerken dehşet içinde izlerken, bazıları kurtarmaya atladı ve siyah şapka korsanlarının projeden daha fazla fon çalmak için kullandıkları istismarı tekrarladı.

Birçoğu, kullanıcı fonlarını geri ödemek için parayı iade etme sözü veren Twitter’da gerçek zamanlı olarak hırsızlıklarını kronikleştiriyordu. Bu hack, ilgili tüm taraflar için oldukça felaket olsa da, çalınan toplam fonların yaklaşık %10’u şimdiye kadar borsaya iade edildi ve bir beyaz şapka korsanı 4 milyon dolara kadar geri döndü.

Nomad hack’in yanı sıra, binlerce kullanıcının gizemli bir şekilde fonlarını kaybetmesine neden olan daha ucuz ama potansiyel olarak daha korkutucu Solana cüzdan altyapısı hackine de oldukça derinden daldık. Bu hafta çalışanlarının yaklaşık dörtte birini işten çıkaran Robinhood’un son dönemdeki mücadelelerinden de bahsettik.

Sadık dinleyiciler için bu hafta büyük bir değişiklik fark edeceksiniz. Görüşme yok! Her Salı bir kripto uzmanıyla oturduğumuzu duyabilmeniz için haber analizimizi ve röportaj bölümlerimizi farklı bölümlere ayıracağız ve her Perşembe en son kripto haberlerini tartışan bir bölüm yayınlayacağız. Önümüzdeki hafta başlarında, kriptoda merkezi ve merkezi olmayan finansın farklı dünyalarını tartışırken Uniswap’ın MC Lader’ı ile bir röportaj için ayarlayın.

Chain Reaction podcast bölümleri her Salı ve Perşembe günü saat 12:00 PDT’de çıkıyor. bize abone olun Elma, Spotify veya her hafta bize yetişmek için tercih ettiğiniz alternatif podcast platformunuz.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/sometimes-stealing-crypto-is-the-moral-choice/

Yorum yapın