Başka bir All Raise CEO’su istifa etti • Teknolojik Haberler


Rolü üstlendikten bir yıldan kısa bir süre sonra, All Raise CEO’su Mandela SH Dixon kar amacı gütmeyen kuruluştaki görevinden istifa etti. Daha önce yeterince temsil edilmeyen kurucular için çevrimiçi bir eğitim merkezi olan Founder Gym’i işleten girişimci, şunları söyledi: bir blog yazısında kararın “sahada olmanın her gün doğrudan girişimcilerle çalışmak” olduğunu anladıktan sonra verildiğini söyledi. Dixon, bununla uyumlu yeni fırsatları keşfedeceğini söyledi.

İstifası 1 Şubat 2023’ten itibaren geçerli olacak. Körfez Bölgesi merkezli kar amacı gütmeyen kuruluşun danışmanı olmaya devam edecek.

Bu, 2017’de ilk kurulduğundan bu yana All Raise’den ayrılan ikinci genel müdür. 2021’de, Pam Kostka başlangıç ​​​​dünyasına da yeniden katılmak için kar amacı gütmeyen kuruluşun yönetiminden istifa etti; LinkedIn’e göre, Kostka artık Operator Collective’de yerleşik bir operatör ve sınırlı ortak. Dixon gidince, Paige Hendrix Buckner, ekibe dokuz ay önce genelkurmay başkanı olarak katılan, geçici CEO olarak göreve başlayacak. İçinde aynı blog yazısıBuckner, “Mandela, All Raise’ı güçlü bir konumda bıraktı ve VC destekli ekosistemi çeşitlendirmeye yönelik sıkı çalışmaya devam etme fırsatı için minnettarım.”

Dixon kayıtla ilgili yoruma hemen yanıt vermedi. All Raise’ın kalıcı bir CEO arayışını hemen başlatıp başlatmadığı belli değil.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş tarihsel olarak hedeflerini iki şekilde tanımlamıştır: Birincisi, kadın kuruculara giden başlangıç ​​fonu miktarını 2030 yılına kadar %11’den %23’e çıkarmak istiyor ve ikincisi, kadın karar vericilerin yüzdesini ikiye katlamak istiyor. 2028 yılına kadar ABD firmalarındaki üreticiler.

Önceki röportajlarda Dixon, şirketin tarihsel olarak gözden kaçan bireyler üzerinde nasıl bir etki yaratmak istediği konusunda açık hedefler oluşturmaya çalışacağını söylemişti. Veriler, önümüzdeki zorluğun altını çiziyor. Siyah ve LatinX kadınlar, beyaz kadınlara göre orantısız bir şekilde daha az risk sermayesi alıyor; ikili olmayan kurucular ayrıca fon ararken daha büyük engellerle karşılaşabilir, All Raise yönetim kurulu üyesi Aileen Lee’nin blog gönderisinde belirttiği gibi. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, Siyahi ve Latin kökenli kurucular için özel programlar oluşturdu, ancak grup için henüz belirli bir hedef açıklamadı. Bu bağlantı kesilmeleri izlenmezse kaybolabilir. Tüm Yükseltmeler son etki raporu 2020’de yayınlandı ve bu analizi geri getirmek için çalışıyorlar, Lee Teknolojik Haberler’a bir röportajda söyler.

Lee, “Paige geçici lider olarak All Raise emin ellerde ve şekillendirip ölçeklendirdiğimiz birçok heyecan verici şeyimiz var” dedi. “Sektörümüz için iyileştirmeler yapmaya devam etmek için hepimiz kolları birleştirmeye devam etmeliyiz… Vazgeçemeyeceğimiz kadar iyi ilerleme kaydettik.”

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, lansmanından bu yana 11 milyon dolarlık fon topladı ve New York, Boston, Los Angeles, Chicago, DC ve yakında Miami’de bölgesel bölümler açtı.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/all-raise-ceo-steps-down-again/

Yorum yapın