Basit Ani Hareket Mekanizması %100 3D Baskıdır


Plastikler, elastik olarak deforme olma ve orijinal şekillerine geri dönme yetenekleri nedeniyle çok sevilen harika malzemelerdir. Canlı menteşeler ve benzeri mekanizmalar gibi şeyler yaratmak için mükemmel bir malzeme kategorisidir. ve bu 3D baskılı hızlı hareket cihazı bunu takdire şayan bir şekilde gösteriyor.

Cihaz, içine iki adet 3D baskılı yayın yerleştirildiği bir dış muhafazadan oluşur. Bu yaprak yaylar kavislidir ve muhafazanın merkezine doğru çıkıntı yapar. Daha sonra, ortasında bir kam ile muhafazaya bir sürgü yerleştirilir. Kam, hareket ettirildiğinde sürgünün yayları itmesine izin verirken aynı zamanda hareketsiz durumdayken de yerinde tutar.

Gösterildiği gibi, mekanizma, tatmin edici bir şekilde iki konumu arasında güvenilir bir şekilde ileri geri hareket eder. Muhafazanın bir tarafı çıkarılmış olarak gösterilmiştir, böylece nasıl çalıştığı hakkında iyi bir fikir edinebiliriz. Aynı zamanda %100 3D baskıdır. Tasarımı kopyalamak isteyen herkes, özellikle yanlış şekilde katlandığında işe yaramayacak olan yay parçaları söz konusu olduğunda, baskı yönünün önemine dikkat etmelidir.

Genel olarak, 3D baskılı anahtarlar veya diğer mekanik cihazlar oluşturmaya istekli olanlar için faydalı olabilecek temiz bir tasarım. Ayrıca, 3D baskılı yaylar hakkında bilgi edinmenin ve deforme olabilen plastik yapılarla çalışmayı öğrenmenin harika bir yoludur. Aradan sonra video.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/10/simple-snap-action-mechanism-is-100-3d-printed/

Yorum yapın