Bardeen, tarayıcı tabanlı iş akışı otomasyonu için 15,3 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Günlük iş akışlarını otomatikleştiren yazılımın avantajlarının açıklanması gerekmez. Teorik olarak, büyük bir emek tasarrufu sağlar – cüzdan dostu olması bir yana. Ancak belki de arka ofis görevlerini otomatikleştirmenin meyvesi az olduğu için, iş akışı otomasyon yazılımı pazarı son yıllarda aşırı kalabalık hale geldi. En büyük otomasyon satıcılarından biri olan UiPath, bir yıl içinde piyasa değerinin 35 milyar dolardan 15 milyon dolara düştüğünü gördü. Ve Signavio, Intellibot MyInvenio, Clear Software ve Servicetrace dahil olmak üzere bir dizi küçük oyuncu daha büyük teknoloji firmaları tarafından kapıldı.

CEO’su Pascal Weinberger, Bardeenyazılım otomasyonu endüstrisinin üstesinden gelmesi gereken iki ana zorluk olduğuna inanıyor: kullanım kolaylığı ve otomasyonun keşfi. Weinberger, şu anda otomasyonu uygulamak için şirketlerin araçlar satın aldığını ve ardından genellikle araçlarla otomasyonu fiilen uygulamak için büyük danışmanlık firmalarını işe aldığını ileri sürüyor. Uygulamadan sonra, şirketler, özellikle hangi süreçlerin otomatikleştirileceğini keşfetmeye gelince, bu araçların kullanımının zor olduğunu fark ediyor – süreç madenciliği olarak bilinen bir adım.

Weinberger Teknolojik Haberler’a e-posta yoluyla “Bu, çok fazla sürtüşmeye yol açıyor ve son kullanıcıların işlerini gerçekten otomatikleştirmelerini zorlaştırıyor” dedi. “Otomatikleştirilmesi gereken süreçleri gerçekten yapan son kullanıcılar için mevcut araçları kullanmak çok zor.”

Weinberger’in bu kavgada bir köpeği var; Bardeen bir otomasyon satıcısıdır. Ancak pazarın doyma noktasına yaklaştığını kabul ederken, Bardeen’in başarı için konumlandığını çünkü bugün süreç otomasyon platformlarıyla ilgili birçok sorunu çözdüğünü savunuyor.

“Bardeen otomasyonu kitlelere ulaştırmak için çalışıyor. Bunu, kullanıcılarımızın hizmet olarak yazılım araçları genelinde benzersiz iş akışı otomasyonlarını oluşturmasını ve özelleştirmesini çok kolaylaştırarak yapıyoruz,” dedi Weinberger. “Bardeen [can] etkinleştirin… BT departmanlarının önemli olana odaklanması sağlanırken, son kullanıcılar da benzersiz iş akışları için kendi otomasyonlarını belirleme, otomatikleştirme ve sürdürme olanağına sahip olur.”

Bardeen.ai

Resim Kredisi: Bardeen.ai

Weinberger, 2020 yılında, meraklı bir çalışma geçmişini paylaştığı Artem Harutyunyan ile birlikte Bardeen’i kurdu. Weinberger, uydu görüntüleri ve toprak sensörleri aracılığıyla mahsul koşullarını izleyen bir girişim olan Gaia Solutions’ı ortak başlatmadan önce Max Planck Beyin Araştırmaları Enstitüsü’nde stajyer olarak daha önce nöral anatomi okudu. Harutyunyan, CERN’de yazılıma odaklanan kıdemli bir arkadaştı ve daha sonra Mesosphere’de kıdemli bir ürün ve mühendislik direktörüydü.

Bardeen’in ilham kaynağı, Weinberger’in ve Harutyunyan’ın, her gün birçok “sıradan” geliştirme görevini tamamlamak zorunda oldukları Weinberger’e göre mühendislik organizasyonlarını yöneten kişisel deneyimlerinden geldi. Bardeen ile, kullanıcılar bir tarayıcı uzantısı indirir ve web’den veri toplamak ve bir elektronik tabloya kopyalamak veya katılımcılara yaklaşan bir toplantıyı hatırlatmak gibi otomatikleştirmek istedikleri görevleri bir dizi otomasyon arasından seçerler. Ayrıca özel otomasyon iş akışları oluşturabilir veya önceden oluşturulmuş olanları ihtiyaçlarına göre değiştirebilirler.

“Bardeen’in büyük bir avantajı var… çünkü sistem kullanıcının tarayıcısında çalışıyor. Tüm veri işleme ve depolama, uçta, yani kullanıcının tarayıcısında yapılır” Weinberger açıkladı. “Aslında herhangi bir kullanıcının verilerini doğrudan görmüyoruz, saklamıyoruz veya bunlara erişmiyoruz. Bu yaklaşım oldukça benzersiz ve rakiplerin hiçbiri bunu yapmıyor – hepsi geleneksel bulut öncelikli modeli kullanıyor. Esasen iş yüklerini gizliliği koruyan bir şekilde otomatikleştirmek için bir platform oluşturduk.”

Weinberger, metinden konuşmaya ve optik karakter tanıma gibi şeyler için AI modüllerini ve kullanıcılara mevcut bağlama göre otomasyonlar öneren Akıllı Öneriler’i başka bir önemli farklılaştırıcı olarak görüyor. Amacın, Akıllı Önerileri zaman içinde geliştirerek “zamandan tasarruf etmeye yardımcı olabilecek her türlü otomasyonu” öğrenip önermek olduğunu söylüyor.

Otomasyon söz konusu olduğunda kullanım kolaylığı kesinlikle önemlidir. yakın tarihli bir bilgiye göre anket Creatio’dan, otomasyonun şirketler içinde daha yaygın hale gelmesine rağmen, iş teknolojisi çalışanlarının üçte birinden fazlası, iş arkadaşları tarafından otomasyonun yavaş benimsenmesinin veya hiç benimsenmemesinin iş kollarında en büyük zorluk olduğunu söylüyor.

Bardeen.ai

Resim Kredisi: Bardeen.ai

“Yalnızca bir otomasyon oluşturmayı değil, aynı zamanda onu paylaşmayı ve her gün birlikte çalıştığınız ekip üyeleri ve insanlar için erişilebilir hale getirmeyi gerçekten kolaylaştırıyoruz. Slack, Zoom, Google Sheets, Airtable, Notion ve ClickUp gibi piyasada en yaygın olarak kullanılan hizmet olarak yazılım platformlarıyla daha fazla entegrasyon oluşturduk,” diye ekledi Weinberger. “Bsihir gibi hissettirmek için çalışıyorum… [the goal is] aotomasyonları otomatikleştirmek öyle ki teknik bilgisi olmayan kullanıcılar, herhangi bir çaba göstermeden veya önceden bilgi sahibi olmadan iş akışı otomasyonlarını tanımlayabilir, oluşturabilir ve paylaşabilir.”

Bardeen’in Şubat ayında halka açılmasından bu yana Weinberger, platformun büyüdüğünü söylüyor. 25.000’den fazla kullanıcı. Bardeen’in genişlemeye odaklandığını vurgulayarak geliri paylaşmayı reddetti.

Bardeen iken Otomasyona benzer bir tarayıcı tabanlı yaklaşım benimseyen Magical’den bir zorlukla karşılaşabilir, Weinberger endişelerini dile getirmedi. Bardeen’in bugün kapattığı ve Insight Partners tarafından yönetilen ve mevcut yatırımcılar 468 Capital ve FirstMark Capital’in katılımıyla yürütülen 15,3 milyon dolarlık A Serisi, şüphesiz onun güvenini artırıyor. Şirketin toplamını 18,8 milyon dolara çıkardı.

Weinberger, Bardeen’in gelecek yıl 11 kişilik ekibinin mühendislik, yapay zeka ve büyüme tarafında işe alacağını umuyor.

“Başlıca rakiplerimiz Zapier gibi hizmet olarak yazılım otomasyon araçları ve UiPath, Automation Anywhere vb. gibi yerleşik araçlardır” dedi. “Bardeen, kullanıcılarının işteki verimliliklerini artırmalarına yardımcı olmak için iyi bir konumdadır ve bu nedenle, şu anda pandemi ve diğer baskı faktörleri nedeniyle artan otomasyon ve dijitalleşme ihtiyacından yararlanabilir” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/bardeen-raises-15-3m-for-browser-based-workflow-automation/

Yorum yapın