Bandai Namco’nun hacker grubu tarafından ‘fidye’ alındığı bildirildi


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Daha fazla bilgi edin.


Göre vx-yeraltıKötü amaçlı yazılımları izleyen bir twitter hesabı olan Hacker grubu ALPHV’nin oyun yayıncısına sızdığı bildirildi Bandai Namco. Grup, şirketin ağ güvenliğini ihlal ederek, yayıncıyı başarılı bir şekilde “fidyeye aldığını” iddia ediyor.

Fidye yazılımı, bir sistem veya sistemlerdeki tüm dosya ve bilgileri giren ve sistematik olarak şifreleyen yazılımdır. Ardından, süreç tamamlandığında, sorumlular bilgileri sahiplerine geri verir. Bu, son on yılda popüler bir gasp şekli olmuştur.

Şaşırtıcı bir haber olsa da bu, bir oyun şirketine yapılan ilk fidye yazılımı saldırısı değil. 2020’de Capcom’un güvenliği bir saldırıyla ele geçirildi ve bunu 2021’de Electronic Arts ve CD Projekt Red’e yapılan saldırılar izledi. Üç şirket de fidyeyi ödemeyi reddetti.

Hatırlanması gereken bir şey var: Bu saldırılarda sadece oyunlardan bahsetmiyoruz. Hacker grupları, mevcut olduğu kadar çok bilgi alır ve onu kodlar. Geçmişte, bu saldırılar çalışan bilgilerinin, şirket finansal bilgilerinin ve daha fazlasının kamuya sızdırılmasına neden oldu.

Yorum için Bandai Namco’ya ulaştık ve hikayeyi ilgili bilgilerle güncelleyeceğiz.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaynak : https://venturebeat.com/2022/07/11/bandai-namco-reportedly-ransomed-by-hacker-group/

Yorum yapın