Backstage Capital, net yeni yatırımları duraklattıktan sonra personelin çoğunu işten çıkardı – Teknolojik Haberler


kulis sermayesi yönetici ortak ve kurucu kadrosunu 12 kişiden üç kişiye indirdi Arlan Hamilton onun sırasında söyledi “İlk Milyonunuz” podcast’i Pazar günü yayınlandı.

İşten çıkarma, Backstage Capital’in yatırım stratejisini yalnızca mevcut portföylerin sonraki turlarına katılmak üzere daraltmasından yaklaşık üç ay sonra geldi. Bu işgücü azalması, risk sermayesi şirketinin hem harici hem de dahili olarak büyümek için mücadele ettiğinin altını çiziyor.

Hamilton, “Fon tarafında, firma tarafında, Backstage tarafında herhangi bir başarısızlık varmış gibi hissetmiyorum, sistemler farklı olsaydı, çalıştığımız sistem farklı olsaydı bu önlenebilirdi” dedi. podcast’i.

Hamilton, Teknolojik Haberler’ın daha fazla yorum için e-posta yoluyla talebine yanıt vermedi.

Sahne arkası Mart ayında, yalnızca mevcut portföy şirketlerini finanse etmek için döndüğünü ve artık yeni yatırımlar yapmayacağını duyurdu. O sırada Hamilton, “Bunu olumsuz olarak alan veya aktif olmadığımız için bunu alacak insanlar olacak ve bu başka bir şey değil” dedi.

Bir şirketin, özellikle Comcast’ten taze sermayeye sahip olduğu ve 30 milyon dolarlık Fırsat Fonu için planlar hazırladığı düşünüldüğünde, yeni yatırımlar yapmayı reddederken yönetim altındaki varlıklarını büyüttüğünü söylemesi nadirdir. Artık Backstage’in çok fazla kuru tozu kalmadığını biliyoruz, bu yüzden firmada genel bir yavaşlama olduğunu gösteriyor.

Podcast sırasında Hamilton, değişikliklerin “bir ücret aldığını; iç karartıcı, sönük bir zaman oldu.” Ayrıca en az üç yıldır tıbben tükenmiş olduğunu söyledi.

Şimdiye kadarki destek için minnettar olduğunu söyleyen Hamilton, LP’lerle ilgili hayal kırıklığını da dile getirerek, Backstage’in kendisini “araf türünde bir konumda” bulduğunu çünkü bazı yatırımcıların zaten ihtiyaç duyduğu tüm desteğe sahip olduğunu düşündüklerini de sözlerine ekledi. Ancak, durum böyle değil. Hamilton, Apple’ın Backstage’e fonun yatırım yapmak için çok uzakta olduğunu söylediğini, JP Morgan ise yeterince uzak olmadığını söyledi.

Daha fazla destek olmadan, yeni yatırımları kapatmak, daha fazla varlığı yönetim altına almak ve daha fazla devam yatırımı getirmek zorlaşıyor, dedi.

Podcast sırasında “Biri bana ‘neden daha fazla yönetim altında değilsin’ diye sordu” dedi. “Bu LP’lere sormalısın, bu aile ofislerine sormalısın, bana ‘nasıl yardımcı olabilirim’ diye soran bu insanlara sormalısın ve ben ‘fonumuza yatırım yapın’ diyorum ve onlardan bir daha hiç haber alamıyorum.”

Teknolojik Haberler, LP’lerin paralarının nereye ve kime dağıtıldığı konusunda daha fazla sorumluluk almaları gerektiğini belirtti. Böyle bir etki, özellikle gözden kaçan kurucuları finanse etme konusunda uzmanlaşmış Hamilton gibi firmalar için sismik olabilir. Ancak ne yazık ki, VC gıda zincirinin tepesinden gelen desteğin olmaması, domino eşitsizliği etkisine neden oluyor – burada çeşitli fon yöneticileri yeterli sermaye almıyor, yani çeşitli kurucular da almıyor.

Podcast sırasında Hamilton, Backstage’in yönetim altındaki varlıklarını hala 100 milyon doların üzerine çıkarmayı planladığını söyledi. Firmanın “şu anda kuru tozu” olmadığı için, Hamilton kuruculara potansiyel yatırımcılar olarak yatırım yaptığı 26 fondan bazılarına bakmalarını söyledi.

Backstage Capital, bugüne kadar tümü tarihsel olarak gözden kaçan kurucular tarafından yönetilen 200 şirkete yatırım yaptı ve altı yıl boyunca yönetim altındaki varlıklara 20 milyon dolardan fazla para kazandırdı. Son zamanlarda Hamilton, Backstage Capital’in kendisi de dahil olmak üzere geniş bir yatırımcıdan yaklaşık 1,5 milyon dolar toplayan işe alım girişimi Runner’ı kurdu.

Hamilton’ın ötesinde, genel ortaklar Christie Pitts ve Brittany Davis ana fon için kadroda kalmaya devam ediyor. Hamilton, ikilinin yakında açıklayacağı özel bir proje üzerinde çalıştığını söyledi.

Mevcut ve eski Backstage Capital çalışanları, Natasha Mascarenhas ile [email protected] adresinden e-posta yoluyla veya 925 609 4188 numaralı telefondan güvenli bir şifreli mesajlaşma uygulaması olan Signal üzerinden veya [email protected] adresinden Dominic Madori-Davis ile iletişime geçebilir. veya 646 831 7565’te Signal’de.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/26/backstage-capital-cuts-majority-of-staff-after-pausing-net-new-investments/

Yorum yapın