Ayrılan Amazon yöneticisi Dave Clark, lojistik girişimi Flexport – Teknolojik Haberler’ın başına geçecek


Amazon’un eski tüketici şefi Dave Clark, 1 Eylül 2022’den itibaren nakliye ve gümrük komisyonculuğu girişimi Flexport’un CEO’luğunu devralacak.

Clark, Amazon’un dünya çapındaki tüketici bölümünün CEO’su olarak görevinden istifa etti Cuma gününde. Büyük teknoloji şirketindeki son günü 1 Temmuz olacak ve bundan sonra şu anki lider Ryan Peterson ile birlikte Flexport’a eş-CEO olarak katılacak. 2013 yılında 8 milyar dolarlık tedarik zinciri girişimini kuran Peterson, Clark’ın katılmasından altı ay sonra yönetim kurulu başkanlığı görevine adım atacak. mevcut CEO’ya göre.

Clark’ın yeni rolü, Flexport’un hareketli startup’tan diğer eski şirketlerle birlikte lojistikte büyük bir oyuncuya geçmeyi umduğunun bir işareti. Peterson’ın son tweet’i de bunu gösteriyor.

“Amazon’daki 23 yıllık görev süresi boyunca, [Clark] Amazon’un MBA rotasyonel liderlik programından Worldwide Consumer CEO’suna kadar çalıştı. Bu süreçte, o ve ekibi efsanevi yerine getirme, lojistik ve ulaşım ağlarının çoğunu inşa ettiler,” diye tweet attı Peterson Çarşamba günü. “Flexport, tedarik zinciri ve lojistik için dünyanın en önemli teknoloji platformlarından biri olma yolunda ilerliyor. Önümüzdeki fırsatın ölçeği göz önüne alındığında, Flexport’un başka bir yöneticiye ihtiyacı yok. Başka bir girişimciye ihtiyacımız var.”

Flexport, tedarik zincirini net bir görünürlük, sipariş yönetimi, gümrük işlemlerine yardım, karbon denkleştirmeleri, kargo sigortası, ticaret stratejisi tavsiyesi ve daha fazlasıyla yönetmek için dijital nakliye ve diğer yazılım araçları sunar. Ve elbette, müşterilerin yeteneklerini geliştirirken girişimin kendisini daha iyi hale getirmeye yardımcı olacak tonlarca veri.

Flexport, SoftBank, Shopify, Peter Thiel’s Founders Fund ve Andreessen Horowitz gibi büyük yatırımcılardan 2 milyar dolardan fazla para topladı.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/departing-amazon-exec-dave-clark-to-head-logistics-startup-flexport/

Yorum yapın