Aylık başlangıç ​​giderlerini ve gelirini izlemek ve raporlamak için ipuçları – Teknolojik Haberler


Yakın zamana kadar teknoloji Startup’lar geleneksel olarak kendilerini finanse eden risk sermayedarlarının finansal gözetiminden göreceli olarak özgürdüler.

Bu firmalar ürünlerini geliştirmede ilerleme kaydettikleri ve satış ve yazılım aboneliklerinden bir miktar kazanç elde ettikleri sürece, harcamalarının yakından incelenmesine katlanmak zorunda kalmadan milyonlarını harcayabilirler.

Ancak bu laissez-faire dönemi sona eriyor. Enflasyon, yükselen faiz oranları ve düşük kazanç beklentileri bu yıl teknoloji hisselerini hırpalarken, yüzyılın başındakine benzer başka bir teknoloji balonu patlamasının ortasında olabiliriz.

Bu ortamda, melek yatırımcıların akın ettiği “gökyüzündeki pasta” şirketlerin çoğu artık hayatta kalma mücadelesi veriyor. Birçok VC fonu, yatırımlarını gerçek dünya sorunlarını çözmeye odaklanan daha köklü teknoloji şirketlerine yeniden odaklamaktadır.

Yıllık denetimleri geçmek artık yeterli olmayacak. Yatırımcılar artık bu girişimlerin her zaman daha fazla finansal şeffaflık göstermelerini bekliyor. Bir zamanlar kendilerini vizyoner olarak pazarlamaktan kurtulan CEO’ların da muhasebeci gibi düşünmesi ve davranması gerekecek.

İşinizi banka bakiyenizle yürütmek istemezsiniz, ancak henüz kârlı olmayan bir teknoloji firmasıysanız, bakiyelerinizi takip etmeniz gerekir.

Bu, boş zamanları olduğunda artık hesap tablolarını geçici olarak manuel olarak doldurmaktan kurtulamayacakları anlamına geliyor. Giderleri ve geliri daha doğru ve zamanında takip etmek ve raporlamak için sağlam defter tutma süreçlerine ve araçlarına sahip olmaları gerekir. Ve her gün olmasa da her ay gelen gelir ve kazançların doğru kayıtlarını tutmaları gerekir.

Çoğu startup CEO’su temel bir muhasebe ilkeleri anlayışına sahip olsa da, birçoğunun bu rolde hizmet etmek için gereken eğitime sahip olmaması veya bunu yapmak için zamanı veya arzusu yoktur. Ancak her doların nereye harcandığını görmek isteyen daha fazla VC fonuyla, CEO’ların aylık giderleri ve geliri nasıl doğru bir şekilde izleyip raporlayacaklarını anlamaları çok önemlidir.

1. Adım: Tüm kart dışı ödemeleri tek bir sağlayıcıya basitleştirin

Muhasebe platformunuzu, işletmenizin yapması gereken herhangi bir banka havalesi, çek veya ACH ödemesi ile senkronize etmek için tek bir araç kullanın. Relay Bank veya Bill.com gibi çevrimiçi bankacılık hizmetleri yararlıdır.

Ödeme yapmak için birden fazla yola ihtiyacınız yok ve ödemelerin anında kitaplarınızda görünmesini engelleyen herhangi bir şeyi kullanmaktan kaçınmak istiyorsunuz. Bunun neden kritik olduğunu ileride açıklayacağım.

2. Adım: Kredi kartı harcamalarını kontrol eden hizmetleri kullanın

Birçok SaaS şirketi, önemli miktarda kredi kartı ücreti tutacaktır. Kartları departmana göre bölümlere ayırmanıza ve düzenlemenize ve aylık veya departman bütçelerinin uygulanmasına yardımcı olmak için harcama limitleri uygulamanıza olanak tanıyan bir Divvy veya Brex kartı kullanmaya başlamak isteyeceksiniz.

Amex kartları, ödülleri ve puanları nedeniyle caziptir, ancak çalışanların harcamalarını gerçek zamanlı olarak izlemeyi zorlaştırır.

3. Adım: Bordro maliyetinizi kaydedinKaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/the-partys-over-tips-for-tracking-and-reporting-monthly-startup-expenses-and-revenue/

Yorum yapın