AWS uzaya bir Snowcone gönderdi – Teknolojik Haberler


Amazon, re:Mars konferansında bugün sessizce bir tanesini gönderdiğini duyurdu. AWS Kar Konisi Uluslararası Uzay İstasyonuna Axiom görevinde uç bilgi işlem ve depolama aygıtlarını uzaya taşıyın.

Çoğunlukla, bu, şirketin bu uçuş için sertifika almak için aylarca test yapması gerekmesine rağmen, AWS’nin zaten UPS tarafından gönderilmek üzere yeterince sağlam olacak şekilde ürettiği, kullanıma hazır bir Snowcone’du.

“Btavuk sen düşünmek hakkında sağlama bulut bilgi işlem ile en kenar, benn uzak, bağlantı kesildi, sağlam ortamlarsonrasında 35 yıllar içinde en Uzay sanayi – tburada dır-dir hayır daha fazla sert, uzak veya sağlam çevre veya affetmez, epeyce açıkçası, hariç en Uzay AWS’de Havacılık ve Uydu Direktörü ve emekli olmadan önce ABD Uzay Kuvvetleri’nin kuruluşunu denetlemeye yardımcı olan ve geçen yıl AWS’ye katılan emekli bir Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri tümgenerali Clint Crosier dedi. “Bben Uzay bir $425 milyar küresel sanayi bugün bu öngörülen ile olmak a $1 trilyon sanayi ile Tüm büyük analistler tarafından 2040 – 2018 ve 2022 arasında fırlatılan uyduların sayısını üç katına çıkardı – tüm bu nedenlerle, müşteriler bize, uzayda gezegen dışında olan iş yüklerine yakın aynı bulut bilişim yeteneklerine ihtiyaç duyduklarını söylüyorlar. yerde yaptıkları gibi.”

Kurulumdan önce, Ax-1 görevi sırasında Uluslararası Uzay İstasyonunda bulunan AWS Snowcone SSD'nin bir fotoğrafı.

Kurulumdan önce, Ax-1 görevi sırasında Uluslararası Uzay İstasyonunda bulunan AWS Snowcone SSD.

AWS’nin, uç bilgi işlem ve veri aktarım cihazlarından oluşan Snow ailesinin en küçüğü olan Snowball’u onaylamak için, onu NASA’nın beş aylık termal, vakum, akustik ve titreşim testlerinden geçirmesi gerekiyordu (cihaz çalışacağı için radyasyon testi gerekmeden). korumalı ISS ortamında kullanılır). Uzay istasyonuna ulaştığında, AWS’den Daryl Shuck liderliğindeki ekip onu bağladı, ona nesne algılama için bir ML modeli yükledi ve Axiom görevi boyunca çalıştırdı.

Axiom görevindeki astronotlar, Kartopu deneyi de dahil olmak üzere toplam 25 deney gerçekleştirdi. Crosier’in belirttiği gibi, gemiye getirdikleri ve sonra yanlarında taşıdıkları tüm ekipmanı fotoğraflamak ve belgelemek zorunda kaldılar. Snowball’daki nesne algılama modeli, tüm bu öğeleri kataloglamalarına (ve genel dağıtımdan hariç tutulacakları işaretlemelerine) yardımcı oldu.

Crosier, bunun nispeten basit bir gösteri olduğunu kabul etti, ancak sertifikasyon sürecinden geçmek şirkete çok şey öğretti ve aynı zamanda gelecekteki görevler için zemin hazırladı. “Tşapka oldu en demo o Biz yaptı in Örbit, ancak en tüm işlem, olarak Biz düşünmek hakkında en gelecek Gereksinimler için bulut bilgi işlem içinde Uzay, bu biz neyiz Gerçekten heyecanlı hakkında çünkü Biz düşünmek BT haberciler içinde a tüm yeni çağ içinde Uzay yenilik – wtavuk sen Yapabilmek şimdi, için en ilk zaman durmadan, getirmek kenar bilgi işlem yetenekler üzerine yörünge” dedi.

Ve bu gerçekten bununla ilgili. Çünkü buradaki amaç, mevcut Snowball’ları veya daha büyük kardeşlerini uzaya götürmek değil, ekiplerin bu görevlerden öğrendiklerini almak (ve Amazon zaten Axiom ile gelecekteki görevlerde çalışıyor) ve daha sonra belki daha karmaşık uç bilgi işlem yeteneklerini entegre etmek. uydular da öyle. Bunun tam olarak nasıl görüneceği görülmeye devam ediyor. Şirketin medya eğitiminden geçen herhangi bir Amazon yöneticisinin size her röportajda söyleyeceği gibi, şirket müşterilerini dinler ve oradan çalışır.

“Be ile birlikte bizim müşteriler ile tanışmak onların ihtiyacı var,” dedi Crosier.bu bir nın-nin en ayırt edici özellikler de AWS birnd nın-nin en şeyler ben sahibim öğrendi hakkında birleştirme onlara sonrasında 33 yıllar içinde en BİZ askeri. Ve böyle eğer müşteriler görmek en değer ve ihtiyaç için koyarak [edge] bilgi işlem yetenekler üzerinde uydular, sen Yapabilmek haklı olarak beklemek o biz dinleme ile o ve biz şekil dışarı nasıl Biz Yapabilmek tanışmak onların ihtiyacı var.”

Amazon ve AWS, ticari Orbital Reef uzay istasyonunun bilgi işlem yeteneklerini sağlamak için Blue Origin ile birlikte çalışıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/aws-sent-a-snowcone-to-space/

Yorum yapın