Austin merkezli True Wealth Ventures, kadın liderliğindeki girişimleri desteklemek için ikinci fon topladı – Teknolojik Haberler


Austin, Teksas merkezli Sara Brand ve Kerry Rupp Gerçek Servet Girişimleri risk sermayesi dünyasındaki birçok eğilime meydan okuyor. 2018’de ilk fonları için 19,1 milyon dolar toplayan yatırımcılar, firmalarının ikinci fonu için 35 milyon dolarlık yeni sermayeyi henüz kapattılar.

olduğu bir ekosistemde kadınlar, girişim şirketlerindeki ortakların sadece %2,4’ünü oluşturuyor ve ilk kez fonlanan fonların büyük çoğunluğunun aslında hiçbir zaman kapanmadığını düşünürsek, Brand ve Rupp ihtimalleri yenmeye alışkındır. Yatırım yaklaşımları, geçmişleri kadar VC dünyasında benzersiz: yalnızca, kurucu veya yönetim ekibinde “önemli karar verme gücüne” sahip en az bir kadına sahip olarak tanımladıkları, kadınların liderliğindeki tohum aşamasındaki girişimlere yatırım yapıyorlar. Şirketin.

Geçen yıl risk sermayesi finansmanının %2’sinden daha azının tamamı kadınlardan oluşan kurucu ekiplere gittiği gerçeği ışığında stratejileri nadirdir ve bu da beş yılın en düşük seviyesine işaret eder. True Wealth’in Fund I portföyü, bilişsel sağlık başlangıcı BrainCheck ve yosun ve deniz yosunu üreticisi Atlantic Sea Farms’ı içeren şirketleri içerir.

Rupp, “Fon I için açık bir cinsiyet çeşitliliği stratejisiyle bugüne kadar oluşturulan en büyük fon olduk” dedi. “Piyasaya gerçekten çok erken gelmiştik ve o zamanlar kadın girişimcilere çek yazdığımız ve bunun ne kadar nadir olduğu konusunda bu tür bir organik basına sahip olduğumuzda, gelen anlaşma akışının bir yangın hortumu vardı. açıkçası yıllarca sürdü.”

Brand ve Rupp, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, True Wealth Ventures’ın kadın liderliğindeki şirketlere odaklanmasının yanı sıra yalnızca sağlık veya sürdürülebilirlik üzerinde olumlu bir etki yarattığına inandıkları şirketlere yatırım yaptığını söyledi. Çift, firmanın Fon I’den sıfır kayıp oranına sahip olduğunu ve bunun da yatırım yaptığı tüm şirketlerin hala faaliyette olduğu anlamına geldiğini ekledi – küresel bir pandemiyi atlatmak zorunda kalan bir grup erken aşamadaki girişim için küçük bir başarı değil.

Brand ve Rupp, ikinci fonları için, Fon I’deki aynı stratejiyle büyük ölçüde devam edecek ve ilk fondan 12’sini yaptıktan sonra toplamda yaklaşık 15 yatırım yapmaya devam edeceklerini söylediler.

Bu yeni fonla ilgili önemli bir fark, diye devam ettiler, True Wealth’in ilk fonunun yaptığı yaklaşık 500.000 dolarlık ortalama yatırımlara kıyasla bu sefer daha büyük çekler yazma planları – yatırım başına 1 milyon dolara kadar.

“Şimdi bir milyon dolara kadar yazabilmek istiyoruz. [per] ilk kontrol edin, çünkü genellikle anlaşmaları yönetir, yönetim kurulunda yer alır ve büyük bir rol üstleniriz. Brand, “Yatırımlarımız konusunda çok fazla inancımız var ve nispeten konsantre bir portföyümüz var” dedi.

Fon II, geçen yıl Mayıs ayındaki ilk kapanışından bu yana halihazırda üç şirkete yatırım yaptı: kamyon ve havacılık şirketi havalandırılabilirmobilite cihazı üreticisi De Oro Cihazları ve sağlık ve beslenme platformu Güzelleşmek, Rupp ve Brand’e göre. Bu şirketlerin tamamı kadın, ikisi Siyah, ikisi LatinX ve biri Kızılderili olan toplam altı kurucu ortağından eklediler.

Ortaklara göre True Wealth ayrıca ilk tam zamanlı çalışanını Rupp ve Brand’in kendileri dışında işe almayı planlıyor. Ekibi, kaynak bulma ve titizlik konusunda yardımcı olmak için girişim arkadaşları ve stajyerler ağından zaten yararlanıyor, diye eklediler.

Başlangıçta yalnızca kadın kurucuları desteklemeye odaklanmış olsalar da ikili, büyük ölçüde aile ofisleri ve vakıflar adına kararlar alan sınırlı kadın ortakları risk sermayesine nasıl yatırım yapacakları konusunda eğitmek konusunda “ikincil bir görev” buldu. Brand, her iki fondaki LP’lerin %80’inden fazlasının kadın olduğunu açıkladı.

“Aslında LP’lerimizde bir anket yaptık ve bu kadınların büyük çoğunluğunun daha önce bir risk sermayesi fonuna yatırım yapmadığını ve bu kadınların büyük çoğunluğunun daha önce bir girişim fonuna yatırım yapmaya davet edilmediğini öğrendik.” Marka dedi. “Geriye dönüp baktığımızda, yatırım kararları veren VC fonlarında kadınların eksikliği ve VC doları alan kadın girişimcilerin eksikliği ile bunun bariz göründüğünü fark ettik. Bu sadece çok erkek egemen bir ekosistem.”

Firma, risk sermayesinin risk profili, sermaye maliyetleri ve yapısı hakkında LP’leri eğitmek ve aynı zamanda bu yatırımcıları portföy kurucularına tanıtmak için grup ortamlarında eğitim etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

“LP tabanının çeşitliliğinin, önceliklerimizi ve yatırımcılarımızın önemsediği şeyleri ve dünyada görmek istediğimiz çözümleri ve dolayısıyla neye yatırım yaptığımızı beslediğini düşünüyoruz… Kadınlar zenginleştiğinde, bunu ailelerine yeniden yatırıyorlar. ve toplumun sağlığı, eğitimi ve refahı erkeklerin iki katı oranında,” diye açıkladı Rupp.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/austin-true-wealth-ventures-raises-second-fund-female-women-startups-founders-entrepreneurs/

Yorum yapın