AT&T, HBO Max paketini en yüksek fiyatlı sınırsız kablosuz planında öldürdü – Teknolojik Haberler


Telekomünikasyon sağlayıcısı AT&T, yeni AT&T müşterileri için en yüksek sınırsız kablosuz planında HBO Max’i bir paket avantaj olarak sessizce düşürdü. AT&T Sınırsız Premium. Şirket, bu hafta Unlimited Elite’in yerini alan yeni planı başlattı. AT&T, yeni planın akış hizmetini içermediğini doğruladı, ancak kararıyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı.

AT&T sözcüsü Jim Greer Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “HBO Max harika bir hizmet, ancak müşterilerimize en iyi değeri vermek için sunduğumuz özellikleri sürekli olarak deniyoruz” dedi.

HBO Max’in AT&T’nin kablosuz planlarıyla birleştirilmesi, müşteri kazanmaya ve mevcut aboneleri daha yüksek fiyatlı plana geçmeye ikna etmeye yardımcı oldu. Warner Bros. Discovery mega birleşmesi kapandığına göre, AT&T artık HBO Max’in sahibi değil, bu nedenle tüketicilere avantaj sağlamaya devam etmek için hiçbir nedeni yok. AT&T’nin bu haftaki hamlesiyle artık ana kablosuz hizmeti için bir video akış ortağı yok.

Halihazırda bir Unlimited Elite planına sahip olan mevcut müşterilerin ek ücret ödemeden HBO Max almaya devam edeceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca AT&T’nin Kriket Kablosuz Şirketin ön ödemeli taşıyıcısı olan marka, HBO Max’in aylık 60 ABD doları sınırsız planına dahil olan reklam destekli sürümünü sunmaya devam ediyor.

Daha önce, AT&T Unlimited Elite kablosuz planı, HBO Max’i ücretsiz olarak sunuyordu. AT&T Unlimited Premium ücretsiz HBO Max sunmayacak olsa da, plan 50 gigabayt (ayda 40 GB’dan) yüksek hızlı etkin nokta verilerini içerecek ve dört satır aldığınızda hat başına ayda 50 dolardan başlayacak.

Akış hizmeti HBO Max’in piyasaya sürülmesinden önce, taşıyıcı, 2017’ye kadar uzanan bazı sınırsız planlarında HBO’yu ücretsiz olarak veriyordu.

WarnerMedia, AT&T’nin toplam kazançlarını aşağı çekiyordu ve 2022’nin ilk çeyreği için WarnerMedia’nın işletme gelirinin bir önceki yıla göre %32.7 düşüşle 1.3 milyar dolar olduğunu bildirdi. AT&T, düşüşün büyük ölçüde “CNN+’ı başlatmak ve HBO Max’te yeni bölgeleri genişletmek için yapılan yatırımların artmasının” bir sonucu olduğunu söyledi. CNN+, lansmanından bir ay sonra kapatıldı.

Mart sonu itibariyle, HBO Max ve HBO, dünya çapında 76.8 milyon toplam aboneye sahipti ve bu, üç aylık net bir 3 milyon kazançtı.

AT&T’nin rakipleri T-Mobile ve Verizon da akış hizmetlerini gruplandırma stratejisini kullandı. 2017’den beri T-Mobile, Netflix’e ücretsiz abonelikler sunuyor (“Netflix Bizden”) ve şimdi birkaç planı için de ücretsiz bir yıl Paramount+ Essentials ve Apple TV+ sunuyor.

Verizon, Disney Bundle’ı (Disney+, ESPN+ ve Hulu) bazı yüksek fiyatlı sınırsız planlarıyla ücretsiz olarak sunar. Daha önce ücretsiz bir Discovery+ yılı sunmuştu.

Mart ayının başında Verizon duyurdu +Oynat, Verizon müşterilerinin eğlence, müzik, oyun ve daha fazlası genelindeki abonelikleri tek bir platformda yönetmesine olanak tanıyan bir içerik ve eğlence merkezi. Nisan ayında şirket ilan edildi HBO Max’in bu hizmette bir ortak olacağını söyledi. +Play’in tam lansmanı bu yıl içinde yapılacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/att-killed-off-the-hbo-max-bundle-in-its-highest-priced-unlimited-wireless-plan/

Yorum yapın