AtomicJar, açık kaynak test aracının bulut sürümü olan Testcontainers Cloud’un herkese açık beta sürümünü açtı • Teknolojik Haberler


Mikro hizmet tabanlı geliştirme ortamlarıyla çalışmak, benzersiz bir dizi test zorluğu sunar. Richard North adlı açık kaynaklı bir çözüm geliştirdi. test kapları geliştiriciler için bu sorunu hafifletmeye yardımcı olmak için 2015’te. Açık kaynak projesi bugün Uber, Netflix, Spotify ve Capital One gibi şirketler tarafından kullanılıyor.

North ve kurucu ortak Sergei Egorov (Testcontainers’ın ortak koruyucusuydu) kurdu. Atom Kavanozu 2021’de açık kaynak araçlarının üzerine ticari bir şirket kurmak. Aracın yeteneklerini genişletmek ve kaynak yoğun testlerin bir kısmını bir geliştiricinin dizüstü bilgisayarından buluta taşımak için bulut tabanlı bir sürüm oluşturarak orijinal fikri bir adım öteye taşıdılar.

Bugün, şirket 25 milyon dolarlık bir A Serisi duyurdu ve herkese açık bir beta sürümünü açıyor. Testcontainer Bulutu. GA bu yıl sonra gelebilir.

Girişimin CEO’su olan Egorov, geliştiriciler için büyük bir test sorununun, gerçek yazılım yerine test bileşenlerinin bir temsilini kullanmaları olduğunu ve genellikle bu testlerin gerçekte ne olacağını yeniden ürettiğine dair güvenlerinin olmadığını söylüyor. canlı bir ortam. Testcontainers, bağımlı yazılım parçalarının gerçek sürümlerine karşı test ederek bunu değiştirdi.

“Uygulamamı Postgres, Kafka ve Redis ile geliştiriyorsam, üretimde nasıl olacağına benzer şekilde gerçek Postgres, gerçek Kafka ve gerçek Redis ile test ediyorum. Ve sonra, bana yeterince güven vermeyen aynı teknolojilerin bazı taklitleriyle değil, gerçek veritabanlarıyla test ediyorum. [that they will work the same way in production]”Egorov, Teknolojik Haberler’a söyledi.

TestContainers Cloud, test sürecinin kaynak ağırlıklı kısımlarını buluta taşırken, geliştiricilerin dizüstü bilgisayarlarında tanıdık araç setlerini kullanmalarına izin vermeye devam ediyor. “Geliştiricilere kullanabilecekleri bir araç sağlıyor. Bu bir çerçeve değil. Onlara nasıl yazılım geliştirmeleri gerektiğini söyleyen bir şey değil. Genel bir araçtır. Bunu istedikleri herhangi bir yığına ekleyebilir ve daha önce gerçek bağımlılıklar için öykünücüleri kullanacakları yerde test etmeye başlayabilirler” dedi.

Ayrıca TestContainers Cloud, dizüstü bilgisayarda çalışan tek bir geliştirici yerine gruplar için oluşturulmuştur. “Ticari sürüm, şirketlerin Testcontainers’ı geliştirici ortamları ve CI ortamlarında tutarlı bir şekilde benimsemesine olanak tanır. Ayrıca, açık kaynak sürümü, testlerin yürütüldüğü tek bir makineyle sınırlandırıldığından, bu test yaklaşımlarına ölçeklenebilirlik getiriyor,” diye açıkladı Egorov.

Bugün şirketin 23 çalışanı var. Egorov işe alım yapıyor ve istihdam piyasasının dengelenmekte olduğunu ve boru hattında daha yüksek kaliteli yetenekler gördüğünü söylüyor. Şirketin Kasım ayında, işe alımlarında çeşitlilik ve kapsayıcılık konularına daha güçlü bir şekilde odaklanılmasına yardımcı olan bir işe alım uzmanı tuttuğunu söylüyor.

Bugünkü 25 milyon dolarlık tur, mevcut yatırımcılar Boldstart Ventures, Tribe Capital, Chalfen Ventures ve Snyk kurucu ortağı Guy Podjarny ve Snyk CEO’su Peter McKay’in katılımıyla Insight Partners tarafından yönetildi. Şirket daha önce 2021’de 4 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu toplamıştı.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/atomicjar-opens-public-beta-of-testcontainers-cloud-cloud-version-of-open-source-testing-tool/

Yorum yapın