Atlassian, Confluence için yeni yeteneklerle otomasyonu ikiye katlıyor


Atlassian, Confluence işbirlikçi çalışma alanı platformu için müşterilerin süreçleri kolaylaştıran ve tekrarlayan manuel iş ihtiyacını ortadan kaldıran kurallar oluşturmasına olanak tanıyan yeni otomasyon yeteneklerini duyurdu.

Atlassian’da iş yönetimi ürün başkanı Erika Trautman, otomasyonun Atlassian’ın bir süredir yatırım yaptığı bir şey olduğunu ve artık platformunun temel bir parçası haline geldiğini söyledi. Şirket, ilk olarak 2020’de Jira platformuna yeni otomasyon yetenekleri sundu ve Trautman, Confluence ile yetinmeyeceğini söyledi: gelecekte diğer ürünlerde ek otomasyon işlevselliği başlatmayı planlıyor.

Trautman, “Confluence için değer önerisi ilginç ve Jira’dan biraz farklı çünkü Confluence, şirketinizin en önemli varlıklarının yaşadığı yerdir” dedi. “Bilginin paylaşıldığı ve işin ilerlediği yer.”

İçerik kuruluşlar içinde çoğalmaya devam ettikçe, çalışanların önemli bilgileri ortaya çıkarmak için zaman harcamak zorunda kalmamaları veya gereksiz ya da yanıltıcı gürültüyle dikkatlerinin dağılmaması hayati önem taşıyor, dedi.

Trautman, “Önemsiz ve sıradan hissettiren milyonlarca küçük görev var ve insanlar bunları yapmayı sevmiyor ve bu nedenle yapmıyor” dedi. “Otomasyon [allows you to] en önemli olana odaklan.”

Confluence için yeni otomasyon yetenekleri, belirli müşteri ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilen kurallar içine yerleştirilmiş tetikleyiciler, koşullar ve eylemlerle etkinleştirilen Atlassian platformu tarafından desteklenmektedir.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3686272/atlassian-doubles-down-on-automation-with-new-capabilities-for-confluence.html#tk.rss_all

Yorum yapın