Arzooo, Hindistan’daki fiziksel mağazalara ‘en iyi e-ticareti’ getirmek için 70 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Fiziksel perakende mağazalarına “en iyi e-ticareti” getirmeye çalışan Hintli bir girişim olan Arzooo, platformunu daha fazla şehre ölçeklendirmek için yeni bir finansman turunda 70 milyon dolar topladı.

SBI Investment ve Trifecta Liderler Fonu, Bengaluru merkezli girişimin B Serisi finansmanına öncülük etti. Doordash, Celesta Capital ve 3 Lines VC’nin kurucusu Tony Xu da yeni tura yatırım yaptı.

Hindistan’daki milyonlarca perakende mağazası, geniş bir ürün yelpazesi sunmadıkları ve müşterilere en iyi fiyatları sağlayamadıkları için daha büyük perakende zincirleri ve e-ticaret devleri Amazon ve Flipkart ile rekabet etmekte zorlanıyor.

İki eski Flipkart mezunu tarafından kuruldu, Arzooo büyük stokları güvence altına almak için büyük markalarla çalışarak ve bunları perakende mağazalara daha iyi fiyatlarla satarak bu sorunu çözmeye çalışıyor. Dört yaşındaki girişim aynı zamanda bu işletmelere işletme sermayesi sağlayarak onlara 25.300 dolara kadar döner kredi sağlıyor.

Şu anda dayanıklı tüketim ve elektronik kategorisinde faaliyet gösteren ve mağazalara 10.000’den fazla farklı ürüne erişim sağlayan girişim, Hindistan’da 30.000’den fazla perakende mağazasıyla çalıştığını söylüyor.

Arzooo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Khushnud Khan bir röportajda, “Fiyatlar nedeniyle bu mağazalara giren ve çıkan tüketiciler, bu sorunu çözmeye yardımcı olabiliriz” dedi.

“Bunlar değer zincirinin en alt diliminde yer alan mağazalar. Reliance Retail ve Croma ve Amazon’un söylediği kadar iyi bir marj zincirine erişimleri yok. İkisi arasında sıkışıp kalıyorlar” diye açıkladı.

Bu mağazalar her ay 12.500 ila 19.000 dolar arasında satış yapıyor. Khan, Hindistan’daki tüm dayanıklı tüketim mallarının %75’ine güç sağladıklarını söyledi.

“Arzooo’nun iş modeli sermaye açısından çok verimlidir ve hem perakende mağazalarının hem de son müşterilerin giderek çeşitlenen gereksinimlerini karşılayabilir. Ayrıca, işin en önemli parçalarından biri olan, kendi markasını taşıyan fonksiyonel bir lojistik sistemi kurmuş olmaları da onlar için harika. Şirketin geleceği için bir sınır yok ve şirketi büyük başarıya giden yolda tam olarak desteklemek istiyoruz” dedi.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Takip etmek için daha fazlası…Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/28/arzooo-raises-70-million-to-bring-best-of-e-commerce-to-physical-stores-in-india/

Yorum yapın