Artık Redmi Note telefonları bile birlikte verilen şarj cihazını atlayabilir


Arkada Redmi Note 11 Pro logosu

Hadlee Simons / Android Otoritesi

TL; DR

  • Hindistan’da yaklaşmakta olan bir Redmi Note telefonunda görünüşe göre birlikte verilen bir şarj cihazı eksik.
  • Bu, Xiaomi’nin şarj cihazını Redmi Note telefonlarından ilk kez çıkardığı anlamına gelir.

Akıllı telefon endüstrisindeki en bölücü trendlerden biri, Apple, Samsung ve diğer birçok markanın üst düzey telefonlarında adaptörü terk etmesiyle birlikte verilen şarj cihazlarını düşürmeye zorlamak.

Şimdi, Xiaomi’nin bütçe odaklı Redmi Note serisi, hendek paketlenmiş şarj cihazlarının yanında olabilir gibi görünüyor. MySmartPrice benekli bir ürün sayfası Xiaomi’nin Hindistan web sitesinde yaklaşan Redmi Note 11 SE (esas olarak yeniden markalanmış bir Redmi Note 10S) için ve paket içeriği listesi, birlikte verilen bir adaptörü atlıyor.

Bunu potansiyel olarak yanlış yer tutucu metin olarak değerlendirebiliriz, ancak Xiaomi’nin Hindistan web sitesindeki diğer Redmi Note cihazlarının ürün sayfalarının hepsinde kutu içi şarj cihazı listeleniyor. Söylemeye gerek yok, çıkış, 33W’lık bir şarj cihazına ve 33W hızlarda zirveye çıkan telefon için kabloya 999 Rs (~ 13 $) harcamanız gerekebileceğine işaret ediyor.

Artık sadece bir amiral gemisi hamlesi değil

Geçen yılki Mi 11 serisi Çin’de adaptörsüz bir pakette mevcut olduğundan, Xiaomi birlikte verilen şarj cihazını bir kutudan ilk kez çıkarmıyor. Bununla birlikte, telefon şarjlı bir pakette de mevcuttu ve iki paket de aynı fiyata satıldı. Bu nedenle, şarj cihazını Redmi Note hattından kaldırıyorsa, Xiaomi’nin bu yaklaşımı benimsemesini umuyoruz.

Bununla birlikte, büyük bir markanın şarj cihazını uygun fiyatlı bir telefondan çıkardığını ilk kez görmüyoruz. Realme, kutu içi şarj cihazını bu yılın başlarında Narzo 50A Prime cihazından çıkarırken, Samsung birlikte verilen adaptörü Galaxy A serisinden çıkarmıştı.

Yine de, bu karar ankete katılan okuyucularla doğru oturmuyor. Mart 2022’de okuyucularımıza şarj cihazı olmadan uygun fiyatlı bir telefon alıp almayacaklarını sorduğumuz bir anket yaptık. İnce bir çoğunluğun (%51,78) adaptör olmadan bütçeye uygun bir cihaz satın almayacağı, ankete katılanların ~%25’i ise bunun telefona bağlı olduğunu söyledi. Aksi takdirde, yaklaşık %23’ü şarjsız bir bütçe el cihazı alacağını söyledi.Kaynak : https://www.androidauthority.com/xiaomi-redmi-note-bundled-charger-3200141/

Yorum yapın