Argo AI, Miami, Austin’de sürücüsüz otonom araç testini başlattı – Teknolojik Haberler


Ford ve Volkswagen tarafından desteklenen otonom araç teknolojisi şirketi Argo AI, Miami ve Austin’de sürücüsüz test operasyonlarını başlatıyor ve bu, ticarileşme yolunda ilerlemesini gösteren başlangıç ​​için önemli bir kilometre taşı.

Argo’nun Salı günü yaptığı duyuru, endüstride ABD’de yalnızca bir avuç büyük, sermaye zengini şirketi bırakan ve hepsi sürücüsüz ticari ölçekli operasyonlara doğru sürünen bir konsolidasyon dönemini takip ediyor. Cruise, Waymo ve Zoox gibi bir dizi rakip San Francisco’ya sabitlenmişken (Waymo ayrıca Phoenix’te sürücüsüz bir operasyona sahiptir), Argo dikkatini düzenleyici ortamın daha az kısıtlayıcı ve ticari olduğu Austin ve Miami gibi diğer şehirlere çevirmiştir. ortaklar, teknoloji ve yetenek kaynakları hâlâ bol.

Argo, Miami ve Austin’deki sürücüsüz operasyonlarını “gündüz mesai saatleri” içinde yürüteceğini söyledi. Bir sözcüye göre, bu saatler zamanla uzayacak ve sonunda testler devam ederken akşamı da içerecek. Şimdilik hizmet, dahili olarak geliştirilen bir Argo uygulaması aracılığıyla hizmete erişebilecek olan şirket çalışanları ile sınırlıdır.

Argo AI Sürücüsüz gif

Resim Kredisi: Argo AI

Argo, Lyft’in araç çağırma platformuyla entegrasyon ve Walmart ile bir market alışverişi teslimat programı dahil olmak üzere bu iki şehirde ticari pilotlar başlatmak için Ford ile birlikte çalışıyor. Argo’nun Lyft ve Walmart ile pilot programları, şimdilik direksiyon başında bir insan güvenliği operatörü bulundurmaya devam edecek. Bir sözcü, zamanla sürücüsüz operasyonların ticari ortaklarıyla entegre edileceğini söyledi. Florida ve Teksas eyalet yasalarına göre, ticari filolar sürücüsüz hizmetler için ücret alabilir.

Waymo ve Cruise gibi rakipler, sırasıyla Arizona ve California’da tamamen sürücüsüz operasyonlara başladılar. Bununla birlikte, kendi robotaksi ve teslimat hizmetlerini işletiyorlar, oysa Argo kendisini işletmeler için tek duraklı bir otonom sürüş mağazası olarak görüyor. Argo, geliştirdiği kendi kendine sürüş sistemini işletmelere satmayı ve bu diğer hizmetleri isteyenlere filo yönetimi, müşteri desteği ve zamanlama gibi bir ürün paketi sunmayı hedefliyor.

Argo’nun sürücüsüz operasyonları muhtemelen Miami ve Austin’de durmayacak. Şirket, otonom araçlarını Palo Alto, Detroit, Pittsburgh, Washington, DC ve Hamburg, Almanya’da aktif olarak test ediyor. Nisan ayında, Argo planlarını açıkladı kapalı kurs parkuru kurmak Güney Carolina, Greenville County’deki SC Teknoloji ve Havacılık Merkezi’nde. Dördüncü kapalı kurs tesisi olan pist, şirket birden fazla şehirde ticari özerk operasyonlara doğru ilerledikçe otoyol hız testlerine ayrılacak.

Şirket, birden fazla büyük şehirde test etmenin, özerklik platformunu sürdürülebilir bir işletmeye ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğu avantajı sağladığını söylüyor.

Baş teknoloji sorumlusu Brett Browning, “Argo ölçeklenebilir, çünkü çeşitli kullanım durumlarından ve konumlardan olağanüstü miktarda veri topladık,” dedi. bir blog yazısında yazdı. “İki kıtadaki sekiz şehrin en yoğun mahallelerinde faaliyet gösteren, korunmasız dönüşler ve tıkanıklıkların olduğu kavşaklar, bisikletliler ve yaya geçitlerinin dışında yürüyen insanlar dahil olmak üzere karmaşık trafik senaryolarıyla karşı karşıya kalan gerçek dünyadaki öğrenmeleri analiz etmeye odaklandık. Ayrıca, orta ve son kilometre teslimatları genellikle gün içinde gerçekleştiğinden ve araç paylaşımları gündüz ve geceye yayıldığından, gündüz ve gece sürüşünü optimize etmek için görünüşte sonsuz olan verileri analiz ettik.”

Brownings’in orta mil teslimatı hakkındaki yorumları özellikle dikkate değerdir. Geçen ay, Ford CEO’su Jim Farley, Q1 2022 kazanç çağrısı sırasında, şirketin “orta mil” teslimatına daha fazla odaklandığını belirtti.

Farley, “Bir şirket olarak, mal hareketiyle, belki de biraz stratejik bir değişiklikle giderek daha fazla ilgileniyoruz” dedi. “Ticari araç işimizle uyumlu ve müşterilerimiz özellikle orta mil ile daha fazla ilgilendiklerini hissediyorlar.”

Argo için sırada ne var?

Şirket, sürücüsüz operasyonları için diğer potansiyel ortaklıklar konusunda ağzı sıkı olsa da, Argo’nun Miami ve Austin ile durmadığına dair sinyaller var. Şirket daha önce Walmart ile teslimat pilotunu bu yılın ilerleyen saatlerinde Washington DC’ye genişletmeyi planladığını söyledi, bu nedenle bu, sürücüyü kaldırmak için Argo’nun bir sonraki hedeflerinden biri olabilir.

Bununla birlikte, Argo’nun erişimini Kaliforniya’da, özellikle San Diego’da ve belki de Teksas’ta daha da genişlettiğini görmemiz daha olası.

Argo, Körfez Bölgesi’nde, ön koltukta insan güvenliği operatörü bulunan araçlarda, Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu tarafından verilen Sürücülü AV pilot iznini aldığı Temmuz 2021’den bu yana halka ücretsiz yolculuklar sunuyor.

Argo Şubat ayında başvurdu. sürücüsüz test izni Metalini Körfez Bölgesi’ndeki en büyük rekabete karşı test etmesine izin verecek olan California Motorlu Araçlar Departmanı ile. Argo, başvurusuna göre, tamamen otonom yedi Ford Fusion Hybrid’ini, 2019’dan beri orada test ettikten sonra Argo’nun iyi tanıdığı şehrin bir parçası olan Palo Alto bölgesinde bulunan Los Altos’ta test etmeyi hedefliyor.

Uygulamaya göre, Argo’nun araçları, otoyollar, otoyollar, şehir sokakları, banliyö ve kırsal yollar, otoparklar ve garajlar dahil olmak üzere halka açık yollarda saatte 65 mil hıza kadar sürebilir. Kendi kendini süren Ford’lar, her mevsimde ve aydınlatma koşullarında ve hafif yağmurda günde 24 saat çalışabilir. AV sisteminin tek kısıtlaması arazi çalışmaları, kar, sulu kar, dolu, yoğun sis ve aşırı çevre koşullarıdır.

Başvuru henüz onaylanmadı, ancak Argo izin alırsa Cruise, Waymo, Apollo, AutoX, Nuro, WeRide ve Zoox saflarına katılacak.

Körfez Bölgesi’nin dışında, Argo’nun manzaraları San Diego’ya ayarlanmış gibi görünüyor. Argo’nun web sitesindeki kariyer sayfasına göre Argo, bir AV operasyon lideri, bir AV sistem haritası uzmanı ve bir AV sistem test uzmanı da dahil olmak üzere otonom bir filoyu yönetmek ve test etmek için San Diego’da birden fazla personel işe alıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/argo-ai-driverless-autonomous-vehicles-miami-austin/

Yorum yapın