Arduino IDE 2.0 Burada


Arduino, Entegre Geliştirme Ortamı’nın (IDE) en son sürümünü yayınladı, Sürüm 2.0 ve kodunuzu daha kolay geliştirmenize yardımcı olacak birçok yeni özelliğe sahip olması, önceki sürüme göre büyük bir adımdır.

Yeni başlayanlar için programlama donanımına girmenin fiili yolu olarak, daha deneyimli kullanıcılar bazen aşırı basit IDE olarak gördüklerinden şikayet ettiler – hatta otomatik tamamlama gibi nispeten temel özelliklerden yoksun. Yeni sürüm bunu ve çok daha fazlasını sağlıyor.

Arduino’dan gelen basın açıklaması, ana özelliklere birkaç ipucu sunuyor, ancak gerçek ayrıntı, bir dizi farklı ayrıntıda saklı. yeni öğreticilersizi yeni görünümle hızlandırmak için tasarlandı.

Arduino IDE v2.0 uzaktan eskiz defteri

Ana ekran, yeni yetenekleri göstermek ve geliştirmeyi daha hızlı ve daha kolay hale getirmek için farklı şekilde düzenlenmiştir. Yeni “Uzaktan Eskiz Defteri” ile yakından entegre edilmiştir. Arduino Bulutu, geliştirme sırasında bilgisayarlar arasında kolay geçişe izin vermek için. V2.0, herhangi bir Bulut çizimini otomatik olarak alacak, IDE’nin önceki sürümlerini kullanan bilgisayarlar, Web Editörü eskisi gibi.

Seri Çizici, artık birini veya diğerini seçmek yerine Seri Monitör metni ile aynı anda kullanılabilir. Ayrıca, onu destekleyen cihazlar için bir dizi yeni Hata Ayıklama işlevi vardır. Bu, olağan Devre İçi Emülatörlerle çalışır (örn. atmel buz), aynı zamanda doğal olarak daha yeni Arduino panolarıyla Arduino Sıfır herhangi bir ek donanım olmadan. Hata ayıklayıcı, kodunuzun ne yaptığını gerçekten anlamanız için Breakpoints, Step-Into ve Step-Over gibi güçlü özelliklere erişmenizi sağlar.

Arduino IDE v2.0 seri çiziciKurulum basittir ve geçişi kolaylaştırmak için Arduino yazılımının önceki sürümlerinde oluşturduğunuz tüm kitaplıkları ve eskizleri otomatik olarak çeker.

Yeni IDE’de beğenilecek çok şey var, ancak tüm yeni özellikleri etkili bir şekilde keşfetmenin ve kullanmanın biraz zaman alacağını umuyoruz. Bazıları, birkaç yıl önce ele aldığımız “Arduino Pro IDE”den aktarılanlardır, ancak yazılımın zaman içinde geliştiğini ve geliştiğini görmek harika.

Henüz yeni yeni IDE denediniz mi? Eski sürümle veya diğer geliştirme ortamlarıyla nasıl karşılaştırıldığına dair düşünceleriniz nelerdir? Yorumlarda bize bildirin.

Sayesinde [cardboardBaron] ipucu için.Kaynak : https://hackaday.com/2022/09/28/arduino-ide-2-0-is-here/

Yorum yapın