Arama motoru başlangıcı 25 milyon dolarlık fon elde ettinizArama motoru pazarında Google LLC’ye meydan okuyan bir girişim olan siz, bugün Radical Ventures liderliğindeki 25 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattığını açıkladınız.

Bir dizi başka yatırımcı da katıldı. Salesforce.com Inc.’in kurucusu Marc Benioff tarafından işletilen bir yatırım fonu olan Breyer Capital, Norwest Venture Partners, Day One Ventures ve Time Ventures, You’nun son finansman turuna katkıda bulundu.

Resmi olarak SuSea Inc. olarak siz, Google’a ve Microsoft Corp.’un Bing’ine alternatif olarak konumlandırdığı bir arama motoru sağlıyorsunuz. Girişimin arama motoru, daha büyük rakipleri tarafından sunulmayan çeşitli özellikler içeriyor.

Arama sonuçları sayfasında görünen web sayfalarını satırlar halinde düzenlersiniz. Her satır, belirli bir web sitesinden sayfaları içerir. Örneğin, bir programlama terimi aramak, terimi açıklayan Wikipedia makalelerini içeren bir satır ve GitHub’dan ilgili yazılım projeleriyle ikinci bir satır getirebilir.

Bir arama sonuçları sayfasını yalnızca dikey olarak değil yatay olarak da kaydırmayı mümkün kılarsınız. Bir kullanıcı, örneğin bir programlama terimi hakkında Wikipedia makaleleri içeren bir satır gibi, bir arama sonuçları sayfasında belirli bir içerik satırını seçebilir ve Wikipedia’dan ilgili içeriği getirmek için onu genişletebilir. Ek kaynaklardan içerik getirmek için diğer arama motorlarında olduğu gibi aşağı kaydırmak da mümkündür.

Arayüzünüz, rakipleri tarafından sağlanmayan bir dizi özel özelliğe erişim sunar. Geliştiricilerin, yazılımlarına dahil edebilecekleri açık kaynak kod parçacıkları gibi teknik kaynakları bulmalarına yardımcı olmak için özel olarak optimize edilmiş bir arayüz bölümü vardır. İkinci bir bölüm, yakındaki teslimat seçenekleri için yemek dağıtım uygulamalarını aramaya yöneliktir.

Bazı durumlarda, yalnızca web’den içerik almakla kalmaz, aynı zamanda yeni içerik de oluşturabilirsiniz. Girişimin arama motoru, doğal dil istemlerine yanıt olarak yazılım kodu üretebilen bir yapay zeka aracı içerir.

2020’de piyasaya sürüldüğünden beri, birkaç yüz bin kullanıcıdan oluşan kurulu bir taban oluşturdunuz. Başlangıç ​​anlattı Teknolojik Haberler Haziran ayında arama motoruna kaydolanların sayısı %70 arttı. Startup’a göre, kullanıcılar geçen aya göre %30 daha fazla benzersiz arama yapıyor ve platformu varsayılan aramaları olarak ayarlayan kullanıcıların %50’si daha sonra kullanmaya devam ediyor.

25 milyon dolarlık yeni finansman turuyla, kullanıcılar için daha da özel özellikler sunmayı hedefliyorsunuz. Başlangıç, bu özelliklerden bazılarını şirket içinde oluşturacaktır. Ayrıca, üçüncü taraf geliştiricilerin arama motorunda özel uygulamalar oluşturmasını sağlamayı planlıyor.

Son birkaç ayda fon toplayan bir dizi arama girişiminin en sonuncususunuz. Listedeki diğer girişimlerin çoğu kurumsal pazar için ürünler sunuyor.

AlphaSense Inc. 225 milyon dolar topladı finans profesyonellerinin hisse senetleri ve piyasa trendleri hakkında hızlı bir şekilde bilgi bulmasını sağlayan aynı adı taşıyan arama platformu için geçen ay. Şirketler ayrıca, rakiplerin ticari büyüme girişimlerini araştırmak gibi görevler için platformu kullanır. Daha önce, Barselona merkezli girişim Nuclia 5,4 milyon dolar topladı yazılım ekiplerinin yapay zeka özelliklerine sahip özel arama motorları oluşturmasına yardımcı olan araçlar geliştirmek.

Resim: sen

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/14/search-engine-startup-nabs-25m-funding/

Yorum yapın