Appsmith, düşük kodlu uygulama geliştirme platformu için 41 milyon dolar artırdıDüşük kodlu yazılım geliştirme pazarında rekabet eden bir girişim olan Appsmith Inc., bugün ilan edildi Insight Partners tarafından yönetilen 41 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattığını söyledi.

Risk sermayesi şirketine Accel, Canaan, OSS Capital ve çok sayıda melek yatırımcı katıldı. Appsmith daha önce geçen Ekim ayında 10.5 milyon dolarlık bir fon artırmıştı.

Düşük kodlu geliştirme araçları, yazılım ekiplerinin, genellikle görevin gerektirdiğinden daha az manuel çalışma ile uygulamalar oluşturmasını sağlar. Bu tür araçlar genellikle, her şeyi sıfırdan oluşturma ihtiyacını ortadan kaldıran ve önemli miktarda zaman kazandıran önceden paketlenmiş uygulama bileşenleri sunar. Sonuç, yazılım ekiplerinin yeni uygulamaları daha hızlı oluşturabilmesidir.

San Francisco merkezli Appsmith, şirketlerin dahili kullanım için uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmaya odaklanan özel bir düşük kod geliştirme platformu sağlar. Örneğin bir şirket, tedarik zinciri ekibinin envanter seviyelerini izlemesine yardımcı olan bir program oluşturmak için platformu kullanabilir. Veya teknik destek taleplerini işlemek için bir araç oluşturabilir.

Bir uygulama oluşturmaya ilişkin en karmaşık ve sonuç olarak zaman alıcı görevlerden biri, uygulamanın verilerini depolayacak veritabanını kurmaktır. Appsmith, görevi kolaylaştırmak için popüler veritabanları için önceden paketlenmiş bağlayıcılar sağlar. Platform, birden çok SQL ve NoSQL sisteminin yanı sıra uygulamaların bilgi depolamak için yaygın olarak kullandığı Amazon S3 gibi bulut hizmetlerini destekler.

Yeni bir uygulama oluşturmak, ayrıca bir kullanıcı arabirimi oluşturmayı gerektirir. Appsmith, düğmeler, menüler, çizelgeler ve formlar dahil olmak üzere 45’ten fazla kullanıma hazır arayüz öğesinden oluşan bir koleksiyon sunar. Başlangıç, ilave önlem olarak, tedarik zinciri yönetimi, müşteri desteği ve pazarlama gibi alanlarda yaygın kullanım durumlarını kapsayan bir dizi uygulama şablonu oluşturdu.

Yazılım ekipleri, JavaScript programlama dilini kullanarak Appsmith uygulama bileşenlerini özelleştirebilir. JavaScript’in kullanımı nispeten basittir ve kuruluşta en yaygın kullanılan programlama dillerinden biri olarak sıralanır; bu, birçok geliştiricinin sözdizimine zaten aşina olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, Appsmith’in platformunun yazılım ekipleri için benimsenmesi nispeten kolaydır.

Appsmith, özellik geliştirme çabalarının bir parçası olarak, özellikle düşük kodlu uygulamalar oluşturmaya yönelik bir JavaScript kod düzenleyicisi geliştirdi. Araç, hata ayıklama yetenekleri ve otomatik kod tamamlama motoru gibi standart özellikler içerir. Yazılım ekipleri, uygulama güncellemelerinin yayınlanmasını yönetmek için Appsmith’i CI/CD’leriyle veya sürekli entegrasyon ve sürekli teslimat yazılımlarıyla entegre edebilir.

Appsmith, platformunu açık kaynak lisansı altında sunuyor. Başlangıç, platformun bugüne kadar 10 milyondan fazla kez indirildiğini ve 10.000’den fazla kuruluş tarafından kullanıldığını söylüyor. Appsmith, destek hizmetleri sağlayarak ve açık kaynaklı sürümde yer almayan ek siber güvenlik özellikleri sağlayacak yazılımının ticari bir sürümünü piyasaya sürerek gelir elde etmeyi planlıyor.

Appsmith’in kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı, “Bu finansman turu, açık kaynak platformumuz için görev açısından kritik olan ve müşteriyle yüz yüze olmayan dahili uygulamalar oluşturmaya yönelik gördüğümüz talebi desteklemek için yapıldı, bu nedenle genellikle öncelikleri düşürülüyor” dedi. Memur Abhishek Nayak. “Sonuç olarak, birçok farklı sektörden her büyüklükteki şirket, bu sorunu çözmek için özel uygulamalar oluşturmanın kolay bir yolu olarak Appsmith’e güveniyor.”

Resim: Appsmith

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/22/appsmith-raises-41m-low-code-application-development-platform/

Yorum yapın