AppOmni, kuruluşların SaaS uygulamalarını güvence altına almak için 70 milyon dolar artırdı


Transform 2022’yi 19 Temmuz’da ve neredeyse 20 – 28 Temmuz’da geri getirmekten heyecan duyuyoruz. Bilgili görüşmeler ve heyecan verici ağ oluşturma fırsatları için yapay zeka ve veri liderlerine katılın. Bugün kayıt Ol!


Dün, hizmet olarak yazılım (SaaS) güvenlik sağlayıcısı AppOmni şirketin ürün geliştirmesini hızlandırmak için kullanmayı planladığı C serisi finansman turunun bir parçası olarak 70 milyon dolar topladığını duyurdu. Bu finansman turu, AppOmni’nin toplam finansmanını 123 milyon $’a yükseltti.

Bir çözüm olarak AppOmni, kuruluşlara, kullanıcıların ortamlarında SaaS uygulamalarını keşfetmelerini ve izlemelerini, güvenlik risklerini tespit etmelerini ve yanlış yapılandırmaların nasıl düzeltileceği konusunda rehberlik sağlamalarını sağlayan bir güvenlik yönetimi aracı sağlar.

AppOmni’nin yaklaşımı, güvenlik ekiplerine SaaS uygulamalarında depolanan veriler ve bu uygulamaların genel koruması üzerinde daha fazla şeffaflık sağlar. Ayrıca, ortamdaki riskleri azaltmak için dahili çalışan sağlama, yapılandırma yönetimi, izin setleri ve konuk kullanıcı erişimi gibi ek kontroller sunar.

Modern SaaS uygulamaları ağının güvenliğini sağlama

Duyuru, SaaS çözümlerinin benimsenmesinin ortalama bir kuruluşun 254 farklı çözüm kullandığı noktaya gelmesiyle geldi. SaaS uygulamaları.

Çalışanların bulutta kritik verileri depolamak ve işlemek için bir SaaS uygulamaları ağı kullandığı düşünüldüğünde, bu hizmetler saldırganlar için birçok kuruluşun gözden kaçırdığı ana hedeftir.

Aslında, Araştırma tüm SaaS varlıklarının %40’ının yönetilmeyen olduğunu ve dahili, harici ve genel veri erişimi sağladığını gösteriyor. SaaS uygulamaları aracılığıyla işlenen bu kadar büyük miktarda veriyle, kuruluşlar bu ortamların güvenliğini gözden kaçırmayı göze alamazlar. kritik güvenlik olaylarını önlemeye yardımcı olmak için.

AppOmni CEO’su Brendan O’Connor, “SaaS uygulamaları, düzinelerce veya yüzlerce farklı satıcı kullanan orta ölçekli ve kurumsal şirketlerle birlikte kurumsal teknoloji yığınının önemli bir parçası haline geldi” dedi. “Ancak, güvenlik yapılandırmaları veya mimarisi söz konusu olduğunda SaaS uygulamalarında herhangi bir standardizasyon yok, bu da güvenlik ekiplerinin pek çok farklı uygulama için en yüksek güvenlik duruşunu korumasını zorlaştırıyor.”

O’Connor’a göre AppOmni, güvenlik ekiplerine SaaS ortamlarında daha fazla görünürlük sağlayarak, bu uygulamaları yönetmek için sıkıcı manuel güvenlik süreçlerini otomatikleştirerek ve kullanıcılar için önerilen savunma eylemleri sağlayarak bu zorlukların üstesinden geliyor.

SaaS pazarını güvence altına almak isteyen sağlayıcılar

İle SaaS pazarı 2020’de 113,82 milyar ABD Doları değerinde olan ve 2028’de 716,52 milyar ABD Dolarına ulaşması beklenen, daha fazla kuruluşun saldırı yüzeyini güvence altına alma ihtiyacını kabul etmesi muhtemeldir.

AppOmni, şu anda 78 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan ve 230 milyondan fazla açık veri kaydını güvence altına alan bu zorluğun üstesinden gelen en iyi sağlayıcılardan biri olduğunu iddia ediyor.

Ancak, bazı hızlı büyüyen rakiplere karşı rekabet ediyor. Kuruluşun ana rakiplerinden biri, Obsidyen Güvenlikbir SaaS güvenlik ve duruş yönetimi ve bulut algılama ve yanıt sağlayıcısı.

Obsidian’ın çözümü, kuruluşların bulut uygulamaları hesaplarını, ayrıcalıklarını, yapılandırmalarını ve etkinliklerini izleyerek güvenlik ekiplerine bulut ortamındaki risklere ilişkin içgörüler sağlamasına olanak tanır.

Bu yılın başında Obsidian, C serisinin bir parçası olarak 90 milyon dolar topladığını duyurdu. finansman turutoplam fonunu 119,5 milyon dolara yükseltti.

Başka bir rakip kutup kurdukimlik avı kimlik bilgilerini, imkansız seyahatleri, kötü niyetli entegrasyonları tespit etmek için SaaS ve SaaS hizmetlerini izleyen bir bulut algılama ve yanıt çözümü sağlarken, buluttaki riskleri azaltmak için şüpheli etkinliklere yönelik yönetilen araştırmalar sunar.

Geçen yıl, Arctic Wolf, F serisinin bir parçası olarak 150 milyon dolar topladı finansman turu ve 4.3 milyar dolarlık bir değerleme elde etti.

O’Connor, AppOmni’nin “temel konfigürasyon yönetiminden daha derine inmeyen” diğer rakiplerinden farklı olduğunu savunuyor. Bunun yerine, bir SaaS güvenlik programının derin güvenlik mimarisi, sürekli izleme, tehdit algılama, otomatik iş akışı ve AppOmni’nin sağladığı DevSecOps gerektirdiğini öne sürüyor.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/07/appomni-saas-funding/

Yorum yapın