AppleInsider podcast’inde yeni iOS 16 beta özellikleri, iWork Güncellemeleri, Apple’ın USB-C Şarj CihazlarıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

AppleInsider Podcast’in bu haftaki bölümünde, sunucularınız iOS 16 beta 2’deki hücresel veriler üzerinden iCloud yedeklemesi gibi yeni özellikleri tartışıyor, AirPods Uzamsal Ses kişiselleştirmesi hakkında konuşuyor, Stephen’ın neden en kısa sürede Passkey’e ihtiyacı olduğunu tartışıyor ve daha fazlası!

iOS 16 için ikinci geliştirici beta, Mesajlar için hücresel ve yeni çift SIM filtreleri üzerinden iCloud yedeklemesi gerçekleştirme özelliğini sunar. iCloud yedekleme ayarlarında bir geçiş, hücresel yedeklemeyi açar, ancak kullanıcıların bunu destekleyebilecek bir veri planına sahip olduklarından emin olmaları gerekir.

Mail ayrıca beta 2’de doğrulanmış adresler için sertifikalı bir posta sistemi içeren bir güncelleme gördü. Kullanıcılar, varsayılan baş harflerinin yerine bir logo ve postanın dijital olarak onaylanmış bir standart kullanılarak teslim edildiğini belirten bir mesaj görecektir. Mesaj Tanımlama için Marka Göstergeleri veya BIMI olarak adlandırılan standart, bir e-postanın gerçek bir kaynaktan gelmesini sağlayarak dolandırıcılığı azaltmanın bir başka adımıdır.

Apple ayrıca kullanıcıların CAPTCHAS’ı, neredeyse her zaman bozuk görünen bu sinir bozucu “robot olmadığınızı doğrulayın” görüntü seçicilerini atlamasını sağlayacak. Bunun yerine iPhone, kullanıcının bot olmadığını doğrulamak için web sitesiyle güvenli bir el sıkışma sunar.

İnternet güvenliğinden bahsetmişken Stephen, parolalar hakkında zor bir ders aldı ve Passkey’in bir an önce gelmesini umuyor. Biyometri ve yerel cihaz doğrulaması eski e-posta ve şifre kombinasyonunu kazandığından, toplantı sahipleri geleceği şifreler ve hatta girişler olmadan tartışıyorlar.

Ayrıca iWork paketine yönelik güncellemeleri çalıştırıyoruz, iPadOS 16’nın neden hala kullanıcıların istediği gibi olmadığını ve Apple’ın sosyal medya stratejisinin zaman zaman nasıl rastgele göründüğünü tartışıyoruz.

gösteriyi destekleyin

Gösteriyi destekleyin patreon veya Apple Podcast’leri almak reklamsız her hafta bölümler, özel Discord kanalımıza erişim ve erken tahliye gösterinin! Ayrıca 5 yıldızlı bir derecelendirme ve inceleme için teşekkür ederiz. Apple Podcast’leri

Daha fazla AppleInsider podcast’i

Bizimle iletişime geçin Ana SayfaKit İçeriden Bilgi En son haberleri, ürünleri, uygulamaları ve HomeKit ile ilgili her şeyi kapsayan podcast. abone ol Apple Podcast’leri, bulutluveya sadece arayın Ana SayfaKit İçeriden Bilgi podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

AppleInsider’a şu adresten abone olun:

Haftalık AppleInsider Podcast’inde Apple ile ilgili her şeyi takip edin ve AppleInsider Daily’den hızlı bir haber güncellemesi alın. HomePod mini’nize “Hey, Siri” deyin ve bu podcast’leri ve en son HomeKit Insider bölümümüzü de isteyin.

Reklamsız bir ana AppleInsider Podcast deneyimi istiyorsanız, ayda 5 dolara abone olarak AppleInsider podcast’ini destekleyebilirsiniz. Apple’ın Podcasts uygulaması aracılığıylaveya Patreon aracılığıyla başka bir podcast oynatıcıyı tercih ederseniz.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/24/new-ios-16-beta-features-iwork-updates-apples-usb-c-chargers-on-the-appleinsider-podcast?utm_medium=rss

Yorum yapın