Apple’ın Yeni M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro’ları Daha Hızlı SSD’lere Sahip


İlk incelemelere göre, Apple’ın en yeni M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro alıcıları, önceki M1 Pro ve M1 Max ürünlerinden daha hızlı SSD sürücüler alacak.

En yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’ları eski modellerle karşılaştıran incelemeler beğenilmeye başlandı. Tom’un Rehberi İşlerin nasıl sarstığını görmek için bir dizi makinede BlackMagic disk hız testleri çalıştırıyor.

Tom’s Guide testlerine göre, daha yeni M2 serisi MacBook Pro’lar, eski modellere göre biraz daha düşük SSD okuma hızlarına sahipken, yazma hızları gerçekten arttı.

14 inç M2 Pro MacBook Pro, 5293 MB/sn okuma ve 6158 Mb/sn yazma hızlarını başardı. Karşılaştırıldığında, M1 Pro sürümü sırasıyla 5321MBps ve 5377MBps puan aldı.

Yazma hızlarındaki bu artış, okuma hızlarındaki hafif düşüş gibi dikkate değerdir, ancak gerçek dünya kullanımında herhangi birinin bir fark fark etmesi pek olası değildir. Alıcılar tarafından seçilen depolama yapılandırmasının da performansı etkileyeceğini belirtmekte fayda var, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Yeni M2 Pro ve M2 Max yongalarına gelince, ilk incelemeler bunların geçen yılın modellerinden daha hızlı olduğunu gösteriyor ve gözden geçirenler ayrıca Apple’ın önerdiği gibi pil ömrünün iyileştirildiğini belirtiyor. Apple, örneğin 16 inç MacBook Pro’nun tek bir şarjla 22 saate kadar çalışabileceğini söylüyor.

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/apples-new-m2-pro-and-m2-max-macbook-pros-have-faster-ssds/

Yorum yapın