Apple’ın Yeni M2 Pro Çipinin 3nm Üretim Süreci Kullandığı Bildirildi


Apple, MacBook Pro şeklindeki ilk M2 destekli Mac’ini henüz piyasaya sürmüş olabilir, ancak yeni bir rapor, bir sonraki sürüm olan M2 Pro’nun tamamen yeni bir 3nm üretim sürecine geçeceğini iddia ediyor.

Rapor, başlangıçta DigiTimeshem M2 Pro hem de M3 yongalarının gelişmiş 3nm sürecini kullanacağını iddia ediyor.

DigiTimes, 3nm çip siparişlerini güvence altına almak için TSMC ve Samsung gibi yonga üreticileri arasındaki rekabete odaklanan bir raporda, “Apple’ın yaklaşmakta olan 3nm M3 ve M2 Pro işlemcileri için TSMC kapasitesi ayırdığı bildirildi” dedi. Raporda beklendiği gibi, TSMC’nin 2022’nin ikinci yarısında 3nm çiplerin hacimli üretimine başlayacağı belirtildi.

Üst düzey M2 Max ve M2 Ultra dahil olmak üzere diğer M2 yongalarında durumun ne olacağı henüz belli değil, ancak muhtemelen aynı üretim sürecini kullanacaklar.

Daha küçük bir üretim sürecine geçiş, doğası gereği daha hızlı performans anlamına gelmese de, düşük güç tüketimi ve iyileştirilmiş soğutma yetenekleri sayesinde normalde yongaların daha hızlı çalışmasına izin verir. Bunların her ikisi de M2 ​​serisinin daha yüksek performanslı versiyonunda faydalı olacaktır.

Apple’ın bu yıl içinde yeni M2 destekli Mac mini ve MacBook Pro donanımını piyasaya sürmesi beklenirken, yeni bir Mac Pro’nun yeni bir M2 Extreme çipinden faydalanması bekleniyor.

Şunlara da göz atmak isteyebilirsiniz:

  • Jailbreak iOS 15.5 iPhone ve iPad’de Durum Güncellemesi
  • İndirin: iOS 15.5 Son IPSW Bağlantıları, iPadOS 15.5 ile Birlikte OTA Dosyaları Yayınlandı
  • iOS 16 Beta Uyumlu ve Desteklenen iPhone, iPad, iPod touch Cihazları
  • iOS 16 Beta 2 iPhone ve iPad İçin IPSW Bağlantılarını İndirin
  • iOS 16 Genel Beta 1 Çıkış Tarihi Açıklandı
  • iOS 16 Beta 2 Profil Dosyası OTA Güncellemesinin Dev Hesabı Olmadan İndirilmesi Şimdi Çıktı
  • iOS 16 Beta 3 İndirme ve Çıkış Tarihi: Apple’dan Ne Zaman Bekleyeceğiz?
  • iOS 16 Beta 2 IPSW Bağlantılarını İndirin ve iPhone 13, Pro, 12, Pro, 11, Pro, XS Max, X, XR, 8, Plus, iPad’e yükleyin [Tutorial]

bizi takip edebilirsiniz heyecanveya Instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’den en son gelişmeler hakkında kendinizi güncel tutmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/apples-new-m2-pro-chip-reportedly-using-3nm-manufacturing-process/

Yorum yapın