Apple’ın yaklaşmakta olan katlanabilir için E Ink dış ekranını test ettiği bildirildi – Teknolojik Haberler


Ming-Chi Kuo, ilk bakışta ne kadar garip görünse de, raporları her zaman ikinci bir bakışı garanti eden bir avuç Apple analistinden biridir. Şirketin, partiye modaya uygun bir şekilde geç kalma ve aynı zamanda orada en iyi giyinen geleneksel tarzında, katlanabilir bir cihazın kendi versiyonunu test ettiğine dair birçok rapor duyduk.

Şirketin form faktörü üzerinde her türlü denemeyi yapması mantıklıdır. Samsung ve Huawei gibi şirketler, ilk nesil katlanabilir cihazlardan bu yana büyük adımlar atmış olsa da, henüz kimsenin kodu tam olarak kırmadığı iddiasında bulunulabilir. Ekran teknolojisi son yıllarda biraz gelişti – ve aynı zamanda E Ink teknolojisine de sahip.

“Apple, gelecekteki katlanabilir cihazların kapak ekranı ve tablet benzeri uygulamalar için E Ink’in Elektronik Kağıt Ekranını (EPD) test ediyor” Kuo bugün erken saatlerde Twitter’da bildirildi. “Renkli EPD, mükemmel güç tasarrufu sayesinde katlanabilir cihazların sahip olması gereken kapak/ikinci ekranı için ana akım bir çözüm olma potansiyeline sahip.”

Samsung Galaxy Katlama

Resim Kredisi: Brian Heater (Samsung’un Galaxy Fold’u)

Son kısım inkar edilemez. E Ink’in en büyük satış noktalarından biri güç tasarrufudur. Kindle’ınızın pil ömrünün saatler yerine haftalar cinsinden derecelendirilmesinin önemli bir parçası. Ancak teknolojinin geleneksel olarak, e-okuyucular gibi birkaç seçkin kategori dışında ana akımın benimsenmesini engelleyen çok sayıda dezavantajı vardır.

E Ink’in elektronik kağıdının son nesilleri renk kattı ve çok yavaş olan yenileme hızını ve yanıt verme hızını artırdı. Apple’ın ikincil, harici bir ekran için bile böyle bir teknolojiyi benimsemeden önce hala gidilmesi gereken bir yol olduğu düşünülüyor. Her ne kadar şirketin katlanabilirlerinin ilkinin 2025 sürümü için (en erken) söylentileriyle olsa da, belki de bu, elektronik kağıt teknolojisinin hızlanmasına yetecek kadar zaman bırakıyor.

Her zaman olduğu gibi, yukarıdakilerin hepsini birkaç tane tuz ile almak gerekir. Bu uzun bir zaman çizelgesi ve raporlar doğrulansa bile, test etmek ve yayınlamak arasında büyük bir uçurum var. Ayrıca, bu tür söylentilerin neredeyse iPhone’dan beri var olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, kısa vadede, belki de USB-C iPhone gibi daha ulaşılabilir söylentilere odaklanmak en iyisidir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/apple-reportedly-testing-e-ink-outer-display-for-upcoming-foldable/

Yorum yapın