Apple’ın Sahne Yöneticisi satırları kabartıyor, provayı uzatıyor


Bu sonbaharda iPadOS 16’ya gelen Stage Manager, iPad arayüzünü yeniden icat etmeyi, tableti Mac’e yaklaştırmayı ve daha birleşik ve çoklu görev dostu bir ortam oluşturmayı hedefliyor. Ancak bu yılki yükseltmenin yayınlanması görünüşe göre ertelendi çünkü Stage Manager henüz ön plana çıkmaya hazır değil. Bloomberg raporu iddiaları.

Gerçeği söylemek gerekirse, bu şekilde daha mantıklı.

Her dramanın iyi bir provaya ihtiyacı vardır

Bu, yeni özelliği kullanmayı dört gözle bekleyen iPad ve Mac kullanıcıları için bir hayal kırıklığı. Ancak, herhangi bir tiyatro yazarının bildiği gibi, her türlü sahnedeki etkinliğin uygun şekilde prova edilmesi gerekiyor ve bu özelliğin daha fazla çalışmaya ihtiyacı var gibi görünüyor. Sonuç olarak şirket, iOS 16’dan bir ay sonra Ekim ayında iPadOS’un bir sonraki sürümünü tanıtmayı ve macOS Ventura’nın tanıtımıyla birlikte kapatmayı planlıyor.

Beta testi/provası sırasında tespit edilen zayıflıklar şunları içerir:

  • Beta test kullanıcıları arayüzü biraz kafa karıştırıcı buldu.
  • Stage Manager’ın farklı iPad’lerde nasıl çalıştığı arasında uyumsuzluklar var.
  • Testler, şimdiye kadar olduğu gibi koddaki bazı kusurları/hataları ortaya çıkardı.

Apple’ın işleri düzeltmek için zaman ayırmasından memnunum, ancak iPad OS’nin iPhone OS’den ziyade macOS ile adım adım piyasaya sürülmesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

iPad, iPhone’dan daha fazla Mac’tir

Universal Control ile çalışan herhangi bir Mac/iPad kullanıcısı, Apple’ın iki platformu birbirini tamamlayacak ve her birinin benzersiz avantajlarını koruyacak şekilde oluşturduğunu bilir.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3669469/apples-stage-manager-fluffs-lines-extends-rehearsal.html#tk.rss_all

Yorum yapın