Apple’ın M2’li yeni 13 inç MacBook Pro’su artık siparişe hazır


Kısaca: Apple’ın M2 SoC’ye sahip yeni 13 inç MacBook Pro’su, görünüşe göre planlanandan önce geliyor. Yeni makine, şirketin yeniden tasarlanan MacBook Air’i ile birlikte bu ayın başlarında WWDC açılış konuşmasında yerini aldı. O sırada Apple, her iki dizüstü bilgisayarın da Temmuz ayında gönderilmek üzere yolda olduğunu, ancak artık durumun böyle görünmediğini söyledi.

Apple şimdi kabul ediyor emirler M2’li 13 inç MacBook Pro için. Yeni Air ile birlikte, ortaya çıktığından beri Apple’ın çevrimiçi mağazasında yer aldı, ancak aslında satın alınamadı.

Yeni MacBook Pro 1.299 dolardan başlıyor ve sekiz çekirdekli CPU ve 10 çekirdekli GPU, 8 GB birleşik bellek ve 256 GB SSD depolama içeren bir M2 içeriyor. Gümüş veya uzay grisi seçenekleriyle sunuluyor ve 23 Haziran’da erken sevk edilecek.

Apple’ın M2’li yeni MacBook Air’i bu yazı itibariyle sipariş edilemiyor, ancak bu her an değişebilir. Bu sistemde fiyatlandırma 1.199 dolardan başlıyor ve bu size 13,6 inç Liquid Retina ekran, sekiz çekirdekli CPU, sekiz çekirdekli GPU, 8 GB bellek ve 256 GB SSD sağlıyor.

Bu hafta başlarında sızdırılan yeni M2 destekli Mac’lerin kıyaslama sonuçları. Geekbench 5, M1’e kıyasla CPU tarafında vurgulanan mütevazı iyileştirmeler (tek iş parçacıklı testte yüzde 11 ve çok iş parçacıklı testte yüzde 18 daha iyi) çalıştırıyor. GPU tarafında işler daha etkileyiciydi, ancak bu muhtemelen bazı M2 türevlerinde bulunan iki ek GPU çekirdeğinin bir sonucuydu.Kaynak : https://www.techspot.com/news/94991-apple-new-13-inch-macbook-pro-m2-now.html

Yorum yapın