Apple’ın M2 SoC’sinin gelişmiş sürümlerinin bu yıl içinde seri üretime geçmesi bekleniyor.


İleriye dönük: Apple Pazartesi günü ikinci nesil M2 SoC’sini tanıttı ancak kapalı kapılar ardında şirket şimdiden bir sonraki hamlesini (ve muhtemelen bir sonrakini de) planlıyor. Haitong International’dan analist Jeff Pu’nun yeni bir araştırma raporuna göre, Apple tedarikçisi Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), bu yıl içinde M2’nin daha güçlü bir Pro varyantında seri üretime başlayacak.

Çipin geliştirilmiş versiyonu bildirildiğine göre Apple’ın daha da fazla transistörü sıkıştırmasına izin veren bir 3nm işlem düğümü kullanılarak oluşturulabilir. yeni açıklanan standart M2 tıpkı birinci nesil M1 gibi 5 nm’lik bir süreç üzerine inşa edilmiştir.

Apple, yeni M2’nin CPU yoğun görevlerde öncekinden yüzde 18’e kadar daha hızlı olduğunu söyledi. GPU’nun yüzde 35 daha güçlü olduğu söyleniyor, Neural Engine şimdi yüzde 40 daha hızlı ve M1’e kıyasla oyunda 50 daha fazla bellek bant genişliği var.

Bu yılın başlarında, Apple’ın dokuz farklı M2 tabanlı Mac’i test ettiğine dair söylentiler ortaya çıktı. içermek M2 tabanlı bir Mac mini ve daha güçlü bir M2 Pro sürümü. Kaynaklar 9to5Mac’e Apple’ın Mac minis’i M1 Pro ve M1 Max yongaları ile piyasaya sürmeyi planladığını, ancak Mart ayında piyasaya çıkan Mac Studio’ya yer açma fikrini büyük olasılıkla rafa kaldırdığını söyledi.

Apple’ın yeni M2’sini kullanan ilk Mac’ler, yeniden tasarlanan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro’dur. Her ikisinin de Temmuz ayında gönderilmesi bekleniyor.

Resim kredisi: Charles PattersonKaynak : https://www.techspot.com/news/94881-enhanced-versions-apple-new-m2-soc-expected-enter.html

Yorum yapın