Apple’ın ilk AR kulaklığı 2023 için söylenti, geliştirilmiş sürüm 2024’te isabet ettiAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Yeni bir rapor, Apple’ın 2023’ün başlarında bir AR kulaklığını piyasaya süreceğini ve 2024’te geliştirilmiş bir sürüm gönderimi yapacağını iddia ediyor – ancak raporun ne anlama geldiği açık değil.

Perşembe günü yayınlanan bir tedarik zinciri raporu, Apple’ın AR kulaklık çalışmasıyla ilgili olarak tedarik zincirinde görülenleri detaylandırıyor. Ocak 2023’ün piyasaya sürülmesini öngören ilk kişi değil, ancak ikisinin bir yıl içinde piyasaya sürüleceğini öne süren ilk kişi.

Rapor, ürünün ilk neslinin oyun oynamaya ve “metaverse’i test etmeye” odaklanacağını ve böylece Apple’ın kısa bir süre sonra ikinci bir nesil üretebileceğini iddia ediyor. Özellikle, Apple halka açık hiçbir yerde “metaverse” kelimesini asla söylemedi.

Zaman çizelgesi sıkı, ikisinin sürümlerinin ayrıldığı bir yıl bildirildi. Ayrıca, ikinci neslin “çağrı işlevleri” eklediği ve ilk sürümden daha hafif olduğu söyleniyor. Üretim hacimlerinin düşük olduğu söyleniyor.

Kulaklığın ayrıca Sony ve LG Display’den bir “OLEDoS” ekrana sahip olduğu söyleniyor. Bu özel ekran biçiminin, ağırlığı ve kalınlığı düşük tutmak için ayrı montajlar yerine bir silikon gofrete uygulanan bir OLED ekrana sahip olduğu söyleniyor.

Şirketin piyasaya sürülmeden önce üçüncü taraf yazılım desteğine ihtiyacı olacağından, rapor muhtemelen geliştirici önizleme donanımına atıfta bulunuyor olabilir. Genel donanımda geliştiricilere sunulan ilk Intel donanımı, modifiye edilmiş bir Mac mini kasasında gelen Apple Silicon ve resmi destekten önce eGPU kitleri ile birlikte bunu birkaç kez sağladı.

Rapor mu belli değil Perşembe günü ile ET Haberleri orijinal kaynaklıdır veya diğer yeni raporların bir kombinasyonudur. Mekan, Apple’ın tedarik zinciri hareketlerinden tahmin edilen planları hakkında karışık bir geçmişe sahip.

Apple’ın WWDC 2022 sırasında kulaklığını duyuracağına veya ön izlemesini yapacağına dair söylentiler olsa da, sonuçta bu olmadı. Mayıs ayında bir rapor, Apple karma gerçeklik kulaklığının “gelişmiş” bir geliştirme aşamasına ulaştığını ve cihazın 2023 yılına kadar piyasaya sürülmeye hazır olduğunu belirtti.

AR/MR başlığının kendisinin, sözde “Apple Glass” gibi bir çift özel artırılmış gerçeklik gözlüğü yerine sanal veya karma gerçeklik deneyimlerine ve oyunlarına odaklanan birinci sınıf bir kulaklık olması bekleniyor.

Daha önceki raporlar, Apple’ın kulaklığının bir çift 4K OLED ekrana, 15 farklı kamera modülüne ve Apple’ın A serisinden M1’e daha çok benzeyen güçlü bir çipe sahip olacağını gösteriyor. Yaklaşık 3.000 dolara mal olması bekleniyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/14/apples-first-ar-headset-rumored-for-2023-with-improved-version-hitting-in-2024?utm_medium=rss

Yorum yapın