Apple’ın daha ucuz ‘AirPods Lite’ üzerinde çalıştığı iddia ediliyor


AirPod’lar 3


AppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Analistler şimdi Apple’ın daha ucuz kablosuz kulaklıklarla rekabet edebilmek için AirPod’larının “hafif” bir sürümünü geliştirebileceğini öne sürüyorlar.

Apple’ın AirPod’ları popüler olsa da, kablosuz kulaklık pazarına bir bütün olarak bakıldığında ucuz değil. Örneğin, AirPods 2 129 dolardan başlıyor ve AirPods 3 169 dolardan başlıyor, bu da bazı alıcılar için bir sapma olabilir. Şimdi bir analist, Apple’ın serisine daha bütçe dostu bir model eklemeye hazırlanıyor olabileceğine inanıyor.

bir notta tarafından görüldü 9to5Mac, analist Jeff Pu, Apple’ın bütçe kablosuz kulaklık pazarında rekabet etmenin bir yolu olarak “daha düşük fiyatlı bir ürün” piyasaya süreceğini iddia ediyor.

Nota göre Pu, AirPods’a olan talebin önümüzdeki yıl düşmesinin beklendiğini iddia ediyor. 2022’de Apple 73 milyon adet sattı, ancak Pu bunun 2023’te 63 milyona düşebileceğine inanıyor. Ayrıca bunun “yumuşak AirPods 3 talebi”nden ve Apple’ın 2023’te yeni AirPods piyasaya sürmeyebileceğinden kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Şu anda, “AirPods Lite”ın hangi özelliklere sahip olacağı veya lansman sırasında ne kadara mal olacağı belli değil.

Olarak 9to5Mac Apple’ın ikinci nesil AirPod’ların fiyatını daha da düşürebileceğine dikkat çekiyor.

Daha önce söylentiler, Apple’ın AirPods ve AirPods Pro arasındaki boşluğu doldurmak için tasarlanmış bir ürün olan “AirPods Pro Lite” üzerinde çalışabileceğini öne sürüyordu. Ancak, “AirPods Pro Lite” ile ilgili söylentiler 2020’nin sonunda azaldı.

Eylül ayında, Apple ikinci nesil AirPods Pro’yu piyasaya sürdü. Güncellenen model, selefinin aynı tasarımını korurken ses kalitesindeki iyileştirmelere sahiptir.

AppleInsider 2 Ocak – 8 Ocak tarihlerinde Wi-Fi 6e cihazları, HomeKit, Apple aksesuarları, 8K monitörler ve daha fazlasını beklediğimiz 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı’nı bizzat ele alacağız. İndirerek kapsamımızı takip edin AppleInsider uygulamasıve YouTube’da bizi takip edintwitter @appleinsider ve Facebook canlı, son dakika haberleri için. Resmimize de göz atabilirsiniz. instagram etkinlik boyunca özel fotoğraflar için hesap.

Kaynak : https://appleinsider.com/articles/23/01/03/apple-allegedly-working-on-cheaper-airpods-lite?utm_medium=rss

Yorum yapın