Apple’ın çipleri yeni bir patent ihlali davasında hedeflendiAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple, bir çift patenti ihlal ettiğini iddia eden Sonrai Memory ile patent trollüğü benzeri davranışlar sergileyen bir şirketten bir davanın daha hedefi haline geldi.

Sonrası Memory Limited’in Apple’a 15 Temmuz’da ABD’nin Teksas Batı Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne açtığı davada, Cupertino teknoloji devi, sahip olduğu iki patenti ihlal etmekle suçlanıyor.

Bir patent, 6,874,014, “2005 yılına dayanan, birden fazla işletim sistemine sahip çok işlemcili çipli bir işlemcidir. Diğeri, 6,724,241, ilk olarak 2004’te verilen “Dinamik yüke sahip değişken şarj pompası devresi” olarak adlandırılır.

Dosyaya göre, tarafından tespit edildi Patentli Elmaihlaller, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, beşinci nesil iPad, tüm iPad Pro nesilleri ve çeşitli MacBook Air ve MacBook Pro modellerine kadar uzanan uzun bir Apple ürünleri listesini içeriyor.

Dosyalama iddialarına göre Apple, A serisi, M serisi ve T serisi yonga setlerinde kullanılan teknolojiyle 014 patentini ihlal ediyor. Bu arada, 241, depolamayı işlemek için kullanılan bir çip olan SK Hynix NAND Flash kalıbını içeriyor.

Dosyalama tazminat, masraf, gider, faiz, devam eden lisans ücretleri için bir karar ve “makul avukatlık ücretleri” talep ediyor. Ayrıca jüri tarafından bir duruşma talep edilmektedir.

Apple, patentle ilgili davaların düzenli olarak hedefidir ve bazı durumlarda davalar, “patent trolleri” terimiyle de bilinen uygulamacı olmayan kuruluşlar (NPE’ler) tarafından yapılır.

Sonrası Memory örneğinde, kendisini bir NPE gibi gösteren pek çok davranış sergiliyor gibi görünüyor. Şirket, davalar dışında gerçek ürünler yapmak veya hizmet sunmakla tanınmıyor, ancak davadaki patentleri Hewlett-Packard ve yarı iletken şirketi Atmel’den aldı.

Sonrası Memory de Western Digital, Google’a benzer patent ihlali davaları açtı. SAMSUNG, LGLenovo ve diğerleri Temmuz 2021’den beri.

Ayrıca, şirketin tescilinin doğası gereği çok NPE benzeri olduğu görülüyor. Binaen için İrlanda TimesSonrai Memory Limited ve birkaç NPE, Dublin’deki yöneticilerin yanı sıra, tümü teknolojiler için patent sahibi ve davalara dahil olan firmalarla aynı adresi paylaşıyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/16/apples-chips-targeted-in-a-new-patent-infringement-suit?utm_medium=rss

Yorum yapın