Apple’ın bir ‘yeni ürün seli’ piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyorApple Inc., bir araştırmaya göre, yılın ikinci yarısında ve 2023’ün başlarında çok çeşitli yeni ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. bildiri Bloomberg’den Mark Gurman tarafından.

Yaklaşan ürün lansmanlarını “yeni ürün seli” olarak nitelendiren Gurman, dört yeni iPhone modeli gibi bazı beklenen tahminlerde bulunuyor. Bununla birlikte, Apple’ın yeni Apple Watch varyasyonlarını, M2 ve M3 çipli birkaç Mac’i, karma gerçeklik kulaklığını, üst düzey iPad’leri, güncellenmiş AirPods Pro kulaklıkları, yeni bir HomePod ve yükseltilmiş bir Apple TV’yi piyasaya süreceğini tahmin ederek daha da ileri gidiyor.

Apple hepsini yayınlarsa, sel doğru bir tanımdır ve benzeri görülmemiş değilse bile Apple için alışılmadık derecede yoğun bir ürün yayınlama programı olacaktır.

Önceki raporlara ve 6 Haziran’da iOS 16’nın sonraki sürümüne benzer şekilde Gurman, yeni iPhone’ların, yaklaşan iPhone 14 Pro modellerinde her zaman açık olan yeni ekranla el ele çalışan yenilenmiş bir kilitli ekrana sahip olacağını yazıyor. Apple Watch’a benzer olması beklenen özellik, Pro modellerinin ekran düşük parlaklık ve kare hızında kalırken hava durumunu, takvimleri, hisse senedi ve diğer verileri gösteren widget’ları göstermesine olanak sağlayacak.

iPhone 14 Pro’nun ayrıca geliştirilmiş bir öne bakan kamera, 48 megapiksel sensör, daha ince çerçeveler, A16 çipler ve yeniden tasarlanmış bir çentik içeren yeni bir arka kamera sistemi içermesi bekleniyor. Pro olmayan modellerin iPhone 13’te kullanılan A15’i kullanması bekleniyor ancak 5.4 inçlik modelin yerini 6.7 inçlik bir model alması bekleniyor.

Tüm yeni iPhone’ların şarj için Lightning adaptörlerini kullanmaya devam etmesi bekleniyor, ancak Gurman, USB-C’ye geçişin muhtemelen 2023’te olacağına inanıyor. USB-C’ye geçiş, bu ayın başlarında Avrupa Birliği’nde kabul edilen bir yasa sayesinde gerçekleşti. akıllı telefon üreticileri, cihazlarını en geç 2024 sonbaharında USB-C ile gönderecek.

Tablet tarafında Gurman, Apple’ın bu yıl içinde USB-C bağlantısına sahip A14 çipli ve 5G’li bir alt uç iPad piyasaya sürmesini bekliyor. Ayrıca iki yeni iPad Pro modeli, 11 inç ve 12.9 inç M2 çipli modeller de muhtemel. Bu yıl veya gelecek yıl Apple, 14 ila 15 inç arasında daha büyük ekranlı iPad’leri de piyasaya sürebilir.

M2 destekli Mac’lerin de yıl sonundan önce çıkması bekleniyor. Beklenen seride bir M2 Mac mini ve M2 Pro Mac mini yer alıyor. Gürman ayrıca M2 Pro ve M2 Max tabanlı 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar ve M2 Ultra ve M2 Extreme tabanlı Mac Pro bekliyor.

Gelecekteki Apple ürünleriyle ilgili herhangi bir spekülasyon, doğal olarak Apple’ın uzun zamandır bilinen karma gerçeklik kulaklığını içerecektir. Gurman, en son dahili sürümün M2 yongasını 16 gigabayt RAM ile çalıştırdığını yazıyor.

Kulaklık haberlerinde, ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo şunları yazdı: Cuma gününde Apple kulaklığının “Apple’ın şimdiye kadar tasarladığı en karmaşık ürün” ve “kulaklık endüstrisi için ezber bozan” olacağına inandığını söyledi.

Kuo şu anda kulaklığın Ocak 2023’te duyurulacağını ve bir süre sonra piyasaya sürüleceğini tahmin ediyor.

Resim: Elma

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/26/apple-reportedly-preparing-release-flood-new-products/

Yorum yapın