Apple’ın AR Kulaklığında Tim Cook: ‘Takipte Kalın’


Apple CEO’su Tim Cook, uzun süredir artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik hakkında konuşuyor. Şimdi, şirketten büyük bir hamlenin gelebileceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Çin devlet yayın organı China Daily ile yaptığı röportajda Cook’a, AR teknolojisinin tüketici dünyasında popüler hale gelmesi için neye ihtiyacı olduğuna inandığı soruldu. Yanıt olarak, şu anda iPhone ve iPad App Store’da bulunan 14.000 ARKit özellikli uygulamaya dikkat çekerken, AR konusunda ne kadar heyecanlı olduğu konusunda daha önce söylediği birçok şeyi tekrarladı. “Bu teknolojinin nasıl gelişeceğinin henüz çok erken aşamalarında olduğumuzu düşünüyorum” diye ekledi. “Bu alanda gördüğümüz fırsatlar hakkında daha fazla heyecanlı olamazdım ve bizi izlemeye devam edin, neler sunabileceğimizi göreceksiniz.”

Dolaylı açıklama, Apple’ın CEO’sunun şirketinin yalnızca daha fazla AR teknolojisi üzerinde çalışmadığına dair en güçlü işaretlerden birine işaret ediyor. özellikle kulaklıkancak bunun kamuoyuna dikkat çekmeye değer olduğuna inanacak kadar uzak olduğunu.

Yine de, Apple’ın böyle bir cihazı gerçekten ne zaman duyuracağı belli değil. Şirketin cihazı duyurması bekleniyor yaklaşık bir yıl içinde.

Apple sözcüleri, daha fazla yorum talebine hemen yanıt vermedi.Kaynak : https://www.cnet.com/tech/mobile/tim-cook-on-apples-ar-headset-stay-tuned/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın