Apple’ın 35W Çift USB-C Bağlantı Noktalı güç adaptörü benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır, yırtılma gösterirAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple’ın yeni 35W Çift USB-C Bağlantı Noktalı Kompakt Güç Adaptörü, seri üretim sırasında uçları değiştirmeyi kolaylaştıran özel bir tasarıma sahip, aksesuarın sökülmesiyle ortaya çıktı.

İlk olarak WWDC 2022’de tanıtılan Apple’ın en yeni güç adaptörü, iki USB-C bağlantı noktası içermesi nedeniyle ürün grubuna benzersiz bir ektir. Cihazın sökülmesi, Apple’ın iki cihazın aynı küçük şarj cihazından şarj olmasını sağlamak için adaptörü nasıl tasarladığını ortaya çıkardı.

Adaptör, PCB modülünü takmak için klipslerin yanı sıra, onu yerinde tutmak için üstte özel bir bölüm kullanır, ChargerLab’ın ikiye böldükten sonra ortaya çıkar. Adaptörün yük altında soğumasına yardımcı olan bir termal ped de gizlenmiştir.

İçeride, adaptörün bileşenleri yerleşimlerinde büyük ölçüde simetriktir ve her bağlantı noktası için aynı anahtarlamalı güç kaynağı devreleriyle tamamlanmıştır. Bir cihaz bağlıysa, her iki devre de 35W’a kadar güç sağlamak için paralel olarak bağlanır, ancak buna bağlı cihazlara bağlı olarak güç eşit olmayan bir şekilde dağıtılabilir.

AC giriş soketi, tasarımında bir çift metal plaka kullanır ve bu, adaptöre bağlı tırnakların seri üretim sırasında hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilmesine olanak tanır. Plakalar doğrudan PCB’ye lehimlenmiştir ve uçlara bağlantı görevi görür.

ChargerLab, analizinde, çift bağlantı noktalı adaptörün tasarımının hem harici hem de dahili olarak “geleneksel Apple şarj cihazından tamamen farklı” olduğunu söylüyor.

Apple, 35W Çift USB-C Bağlantı Noktalı Kompakt Güç Adaptörünü satıyor 59 $ için.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/21/apples-35w-dual-usb-c-port-power-adapter-is-uniquely-engineered-demonstrates-teardown?utm_medium=rss

Yorum yapın